WhatsApp Görüntülü Görüşme Özelliği Geliyor!

WhatsApp Görüntülü Görüşme

En popüler anlık mesajlaşama uygulamalarından olan WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra gelişim göstermeye hız kesmeden devam ediyor. Son olarak paylaşılan bir görsel, WhatsApp görüntülü görüşme özelliği ile ilgili detayları göstermiş oldu!

Ayrıca Bakınız

Google Chrome Flash Desteği Kalkıyor!

WhatsApp görüntülü görüşme imkanı sunacak!

Açıklanan bilgilere göre WhatsApp Android uygulamasında v2.16.80 sürümü için beta testleri başlatıldı. WhatsApp v2.16.80 sürümünün beta programında da en dikkat çeken nokta, WhatsApp görüntülü görüşme özelliğinin aktif olması oldu.

WhatsApp Görüntülü Görüşme

WhatsApp görüntülü görüşme özelliği öncesinde uygulama, arama yapmak istenilen kişi üzerinden 2 farklı seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden biri sesli görüşme iken, bir diğeri de görüntülü görüşme olarak eklenmiş.

Şu an için sadece Android platformunda ortaya çıkan WhatsApp görüntülü görüşme özelliği, anlatılanlara göre eş zamanlı olarak iOS uygulaması tarafında da kullanıma açılacak.

WhatsApp görüntülü görüşme özelliği masaüstüne de gelecek!

Öte yandan, WhatsApp web ve WhatsApp masaüstü uygulamalarında da WhatsApp görüntülü görüşme özelliği, mobil beta süreci tamamlandıktan sonra kademeli olarak kullanıma açılacak.

Gelen bilgilerde WhatsApp görüntülü görüşme özelliğinin ne zaman aktif olarak kullanıma başlanacağı yer almıyor. Lakin, WhatsApp v2.16.80 sürümünün beta süreci, bir süre daha devam edecek.

 

>> WhatsApp görüntülü görüşme özelliği ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.