WhatsApp, BlackBerry 10 için Sesli Arama Özelliğiyle Güncellendi!

WhatsApp‘ ın rekor bir tutara FaceBook tarafından satın alınmasının ardından gelen ilk büyük yeniliklerden olan seli arama özelliği, ilk etapta iOS ve Android platformunda kullanıcılara sunulmuştu. Daha sonrasında ise Windows Phone tarafında da sesli arama özelliğiyle güncellenen WhatsApp, BlackBerry tarafında ise sessiz kalmıştı.

whatsapp-blackberry - WhatsApp, BlackBerry 10 için Beta Sesli Arama Özelliği ile Güncellendi! - habertekno.com - teknoloji haberleri

Bu sessizliğini nihayet bozan WhatsApp, BlackBerry 10 işletim sistemindeki yeni 2.12.1.2 sürümü ile beta aşamasında da olsa sesli arama özelliğine kavuştu. Özellikle Blackberry’ nin yeni Classik modeliyle yeniden piyasaya tutunma çabalarının ardından, BB 10.3 güncellemesi alan BlackBerry işletim sistemlerinde, WhatsApp’ ın çok pasif kalması kullanıcılar tarafından eleştiri yağmuru altında kalıyordu. Öyle ki Facabook satın alımının ardından, bilinçli olarak güncelleme getirilmedi dahi söylenenler arasında yer alıyordu.

Yeni güncellemesi ile WhatsApp, az da olsa bu eleştirilerin önünü kesti denilebilir. Ayrıca çeşitli tasarımsal yenilikler, font değişiklikleri, hata düzeltmeleri ve iyileştirmeleride içeren yeni 2.12.1.2 versiyonuyla WhatsApp, an itibariyle BB10 kullanıcıları tarafından güncellenebilir durumda.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.