WhatsApp‘ ın rekor bir tutara FaceBook tarafından satın alınmasının ardından gelen ilk büyük yeniliklerden olan seli arama özelliği, ilk etapta iOS ve Android platformunda kullanıcılara sunulmuştu. Daha sonrasında ise Windows Phone tarafında da sesli arama özelliğiyle güncellenen WhatsApp, BlackBerry tarafında ise sessiz kalmıştı.

whatsapp-blackberry - WhatsApp, BlackBerry 10 için Beta Sesli Arama Özelliği ile Güncellendi! - habertekno.com - teknoloji haberleri

Bu sessizliğini nihayet bozan WhatsApp, BlackBerry 10 işletim sistemindeki yeni 2.12.1.2 sürümü ile beta aşamasında da olsa sesli arama özelliğine kavuştu. Özellikle Blackberry’ nin yeni Classik modeliyle yeniden piyasaya tutunma çabalarının ardından, BB 10.3 güncellemesi alan BlackBerry işletim sistemlerinde, WhatsApp’ ın çok pasif kalması kullanıcılar tarafından eleştiri yağmuru altında kalıyordu. Öyle ki Facabook satın alımının ardından, bilinçli olarak güncelleme getirilmedi dahi söylenenler arasında yer alıyordu.

Yeni güncellemesi ile WhatsApp, az da olsa bu eleştirilerin önünü kesti denilebilir. Ayrıca çeşitli tasarımsal yenilikler, font değişiklikleri, hata düzeltmeleri ve iyileştirmeleride içeren yeni 2.12.1.2 versiyonuyla WhatsApp, an itibariyle BB10 kullanıcıları tarafından güncellenebilir durumda.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here