Western Dijital, SanDisk’i Resmen Satın Aldı!

Western Dijital

İlk olarak 2015 yılı içerisinde kulislerde söylentileri gündeme gelen Western Digital’in SanDisk’i satın alması, kısa bir süre önce resmi olarak duyuruldu. Artık SanDisk firması, Western Digital çatısı altında ticari hayatına aynı marka ismi ile devam edecek.

Ayrıca Bakınız

iPhone 7 3GB RAM ve Çift Kamera ile Gelebilir!

Western Digital, SanDisk’i bünyesine kattı!

Depolama birimleri söz konusu olduğunda, dünyanın önde gelen 2 ismi Western Digital ve SanDisk, artık aynı tarafta yer alacak. Çin Ticaret Bakanlığı tarafından resmen onaylanan Western Digital’in SanDisk’i satın alma işlemi ile beraber SanDisk, 9,000’den fazla çalışanı ile birlikte Western Digital ismi altında toplanacak.

Western Digital

19 milyar Dolar değerinde bir satın alma ile sonuçlanan Western Digital-SanDisk birlikteliği sonrasında ise SanDisk CEO’su Sanjay Mehrotra, Western Digital yönetim kuruluna dahil oldu.

Hem son tüketici hem de kurumsal veri depolama alanının en önemli 2 isminin bu birlikteliği, özellikle Western Digital için çok önemli bir adım niteliği taşıyor. Zira, bilindiği gibi Western Digital, SSD depolama konusunda SanDisk’in liderliğe oynadığı bir alanda geri kalmıştı. Satın alma sonrasında ise Western Digital hem pazar payını ciddi şekilde artırmış, hem de SSD ve hafıza kartları konusunda söz sahibi bir isim haline gelmiş oldu.

 

>> Western Digital’in SanDisk’i bünyesine katması ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.