Haber Tekno Sosyal Medya

Western Dijital, SanDisk’i Resmen Satın Aldı!

Western Dijital

Donanım Haberleri

Western Dijital, SanDisk’i Resmen Satın Aldı!

Uzun süredir dillendirilen Western Dijital-SanDisk satın alması, en nihayet resmi olarak onaylandı! İşte Western Digital-SanDisk birlikteliğinin detayları!

İlk olarak 2015 yılı içerisinde kulislerde söylentileri gündeme gelen Western Digital’in SanDisk’i satın alması, kısa bir süre önce resmi olarak duyuruldu. Artık SanDisk firması, Western Digital çatısı altında ticari hayatına aynı marka ismi ile devam edecek.

Ayrıca Bakınız

iPhone 7 3GB RAM ve Çift Kamera ile Gelebilir!

Western Digital, SanDisk’i bünyesine kattı!

Depolama birimleri söz konusu olduğunda, dünyanın önde gelen 2 ismi Western Digital ve SanDisk, artık aynı tarafta yer alacak. Çin Ticaret Bakanlığı tarafından resmen onaylanan Western Digital’in SanDisk’i satın alma işlemi ile beraber SanDisk, 9,000’den fazla çalışanı ile birlikte Western Digital ismi altında toplanacak.

Western Digital

19 milyar Dolar değerinde bir satın alma ile sonuçlanan Western Digital-SanDisk birlikteliği sonrasında ise SanDisk CEO’su Sanjay Mehrotra, Western Digital yönetim kuruluna dahil oldu.

Hem son tüketici hem de kurumsal veri depolama alanının en önemli 2 isminin bu birlikteliği, özellikle Western Digital için çok önemli bir adım niteliği taşıyor. Zira, bilindiği gibi Western Digital, SSD depolama konusunda SanDisk’in liderliğe oynadığı bir alanda geri kalmıştı. Satın alma sonrasında ise Western Digital hem pazar payını ciddi şekilde artırmış, hem de SSD ve hafıza kartları konusunda söz sahibi bir isim haline gelmiş oldu.

 

>> Western Digital’in SanDisk’i bünyesine katması ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Haberi Okumaya Devam Et
Reklam
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Donanım Haberleri

Üste çık