Western Digital SSD Modelleri Duyuruldu!

Dünyanın en büyük depolama ürünü markalarından olan Western Digital SDD modellerini duyurdu. İşte yeni WD SSD modelleri ile ilgili detaylar!

Western Digital SSD

SanDisk markasını satın almasından sonra Western Digital tarafından gelmesi beklenen yeni WD SSD modelleri, en nihayetinde duyuruldu.

Buna göre WD SSD modelleri, şu an için WD Blue SSD ve WD Green SSD olmak üzere iki farklı modele ayrılıyor.

Yeni WD Blue SSD ve WD Green SSD modelleri!

Açıklanan bilgilere göre WD Blue SSD modeli, hem 2.5” hem de M.2 olarak kullanılabiliyor.

WD Blue SSD

WD Blue SSD modeli; 250GB, 500GB ve 1TB olmak üzere 3 farklı depolama seçeneği ile piyasada yer alacak. WD Blue SSD özellikleri arasında; 250GB kapasite için saniyede 540MP okuma ve 500MB yazma hız bilgileri bulunuyor.

WD Green SSD

WD Green SSD modelinde ise 120GB ve 240GB kapasiteler mevcut. Tahmin edilebileceği gibi WD Green SSD modeli, daha çok ekonomi odağı ile hazırlanmış. WD Green SSD özellikleri arasında; 120GB kapasiteli model için 540MP okuma ve 405MP yazma hızı yer alıyorken, 240GB depolama kapasitesine sahip model için 545MP okuma ve 435MP yazma bilgisi yer alıyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.