watchOS 4.1

Apple, iOS 11.1 güncellemesi ile birlikte yeni akıllı saat işletim sistemi watchOS 4.1 güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme ile birlikte özellik eklemeleri ve hata düzeltmeleri getiriliyor.

watchOS 4.1 güncellemesi yayınlandı!

watchOS 4 sürümü için ilk kapsamlı ara güncelleme olan watchOS 4.1 yayınlandı. İlk dikkate değer yenilik, LTE üzerinden Apple Music için doğrudan kullanım detayının eklenmesi oluyor. Bununla beraber yeni Radio uygulaması da güncelleme kapsamında kullanıcılara sunulan özellikler arasında yer alıyor.

apple watch series 3 güncelleme

Elbette ki yeni güncelleme ile beraber birçok hata düzeltmesi de kendini gösteriyor. Apple Watch Series 3 modelinde yalanan Apple Music ve iCloud Music problemleri başta olmak üzere GymKit, Hatırlatıcı, Sunrise ve Sunset tarafında yaşanan tüm senkronizasyon problemlerinin de önüne geçiliyor.

Güvenlik tarafında ise geride bıraktığımız haftalarda çok sık konuşulan WPA2 Wi-Fi standardının güvenlik açığı, Apple tarafından yayınlanan bu güncelleme ile birlikte önlenmiş oluyor. Daha önce de Apple, bu konu ile ilgili yeni güncellemelerde çözüm üreteceğini ifade etmişti.

Son olarak belirtmek gerekirse yeni Apple Watch güncellemesini kurmak için iPhone üzerindeki Apple Watch uygulamasından Genel>Yazılım Güncelleme bölümüne geçiş yapılması gerekiyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here