Volkswagen ve Ford, Otomobillerinde Amazon Alexa Kullanacak!

Volkswagen ve Ford, yeni nesil otomobil modellerinde, Amazon'un Alexa servisini kullanacağını duyurdu. İşte tüm detaylar!

Dev otomobil üreticileri, yeni araçlarındaki kendi teknoloji sistemlerine, diğer firmaların çözümlerini de dahil etmeyi sürdürüyor. Son olarak, CES 2017 kapsamında edinilen bilgilere göre Volkswagen, yeni nesil otomobil modellerinde Amazon Alexa hizmetine yer verecek!

Volkswagen ve Ford, yeni nesil otomobil modellerinde, Amazon’un Alexa servisini kullanacak!

Amazon Alexa

Öncelikle değinmek gerekirse Amazon Alexa, tipik bir sesli asistan servisi olarak lanse ediliyor. Home kiti olarak satılan Amazon Alexa, kullanıcının sesli isteklerine karşılık verebiliyor.

Alman otomotiv devi Volkswagen’da, yeni nesil otomobil modellerinde, sürücünün tam sürüş kontrolünü destekleme amacı ile Amazon Alexa servisini kullanacağını duyurdu.

volkswagen amazon alexa

Bundan kısa bir süre önce de Ford, aynı şekilde Amazon’un Alexa servisine yeni nesil otomobillerinde yer vereceğine dair bilgiler aktarmıştı.

Öyle görünüyor ki Amazon Alexa, bir home kitinden çok daha farklı olanlarda da kendini göstermeye devam edecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.