Haber Tekno Sosyal Medya
Vodafone Hollanda 3G Kapatıyor

Mobil Teknoloji

Vodafone Hollanda’da 3G’yi Kapatıyor!

Vodafone Hollanda, 3G mobil iletişim sistemini kapatacağını duyurdu.

Mobil iletişim teknolojileri tarafında gelişmeler kaydedilmeye devam ediyor. 4G’den 5G’ye doğru hızla yol alınırken, Vodafone Hollanda dikkat çeken bir açıklama yaptı. Buna göre Hollanda’da Vodafone, 3G iletişim teknolojisinin kullanımına son vermeye hazırlanıyor.

Hollanda’da Vodafone, 2020 yılında 3G’yi kapatacak!

Vodafone Hollanda tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 2020 yılının ocak ayı itibariyle 3G mobil iletişim teknolojisinin kullanımına son verilecek. Ülkedeki 4G kullanım ağının, 3G kullanımına gerek bırakmayan bir seviyede olması, Vodafone’un da Hollanda’da böyle bir atılım yapmasına vesile olmuş gibi görünüyor.

vodafone hollanda 4g

Lakin Vodafone’un bu adımı atması, çeşitli farklı sorunları da ortaya çıkartabilir. Örneğin 4G destekli olmayan akıllı telefonların Vodafone ile kullanılması, önemli bir sorunu ortaya çıkartabilir. Zira Hollanda’da 2G kullanımlarda da aktif bir tutum bulunmuyor.

Bu konuda 2020 yılında çeşitli problemlerin oluşması mümkün olabilir. Birleşik Devletler’de AT&T’nin 2G iletişimi durdurmasından sonra Avrupa’da 5G’yi ilk kullananın San Marino olacağı haberleri gündeme gelmişti. Mobil iletişim teknolojileri tarafında yapılan iyileştirmeler, Avrupa’nın 2017 mobil internet kullanım oranları listesine de yansımıştı. Öyle anlaşılıyor ki 5G öncesinde birçok GSM operatörü, eski teknolojilere veda etme yolunda ciddi adımlar atacak.

Haberi Okumaya Devam Et
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji

Üste çık