VMware Dell’i Satın Alıyor!

VMware Dell'i satın alma yolunda ilerliyor. Eğer gelen bilgiler doğru ise kısa bir süre sonra bilgisayar üreticisi Dell, tamamıyla VMware'a satılmış olacak. İşte VMware Dell satın alması ile ilgili tüm detaylar!

VMware Dell

VMware’ın Dell’i satın alma yolunda olduğuna ilişkin bilgiler ortaya çıktı. Eğer VMware Dell’i satın alırsa, teknoloji dünyasındaki en büyük satın almalardan bir yenisi daha 2018 yılında yaşanmış olacak.

VMware Dell’i satın alma yolunda!

Özellikle sunucu tarafından sanallaştırma çözümleri ile birçok servise altyapı sağlayan VMware ve bilgisayar teknolojilerinde önemli bir yere sahip olan Dell, yakında zaman içinde tek bir çatı altında yer almaya başlayabilir.

VMware Dell

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden olan Dell’in VMware tarafından satın alınması ise dikkat çeken bir gelişme olacak. Zira bir dönemler Dell, VMware’ı kontrol eden bir firma unvanına sahipti.

Elbette ki şu an için satın alınma kararı ve Dell’in ne kadara satılacağı ile ilgili bilgiler mevcut değil. İlerleyen haftalarda konu ile ilgili iki taraftan da açıklamalar gelecektir.

Dell’in geçtiğimiz çeyrekte 941 milyon dolar net kayıp açıklaması ile paralel olarak bilgisayar sektöründeki gerilemeler, öyle görünüyor ki VMware ile Dell’in bilgisayar üretim gücünün tamamıyla sunucu ve kurumsal tarafa kaymasını sağlayacak gibi görünüyor.

CNBC tarafından ortaya atılan bu iddia sonrasında yaşanacak yeni gelişmeleri, Haber Tekno olarak aktarmaya devam ediyor olacağız.

VMware’ın Dell’i satın alması yorumları!

Siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce VMware Dell satın alması, teknoloji sektöründe nasıl etki oluşturur? Konu ile ilgili düşüncelerinizi, aşağıdaki yorumlar bölümünden aktarabilir ve bu haberi puanlayabilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here