Vine Projesi Geri Dönüyor!

Vine platformunun kurucu ortaklarından olan Dom Hofmann, dikkat çekici bir açıklamada bulundu. Buna göre Vine geri dönecek gibi görünüyor!

vine

Vine ile ilgili uzun bir süre sonra önemli bir açıklama geldi. Açıklamanın kaynağı ise Vine’ın kurucu ortağı Dom Hofmann oldu. Buna göre Vine konsepti, sosyal medya dünyasına geri dönecek gibi görünüyor!

Vine ile ilgili önemli açıklama!

vine

Bir dönem sosyal medya platformları arasında önemli bir yere sahip olan ve 2012 yılında Twitter tarafından satın alınan Vine, ne yazık ki günümüze kadar devam edemedi. Vine’ın kapanma haberi sonrasında, Dom Hofmann tarafından önemli bir açıklama geldi. Buna göre Dom Hofmann, Vine’ı yeniden sektöre geri döndürmek istiyor.

Şu sıralar Interspace projesi ile ilgilenen Dom Hofmann, daha fazla bilgi aktarmaktan kaçındı. Lakin Vine’ı geri döndürme çalışmalarının, bir dış proje olacağını belirtti. Nitekim Vine benzeri bir uygulama üzerinde çalışmalar yapıldığı konusunda çıkarım yapmak mümkün.

Öyle görünüyor ki 2018 yılında yeniden Vine ismi duyulmaya başlanacak. Lakin Dom Hofmann’ın açıklamalarının nasıl son bulacağı konusunda ise ciddi beklentilerin olmadığını da söylemek gerekiyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.