Vine, Bugün Resmi Olarak Kapanıyor!

Kısa video paylaşma konsepti ile popülerleşen Vine, bugün resmi olarak kapanıyor. İşte Vine'ın kapanışı ile ilgili detaylar!

Vine

Video paylaşmaya dayalı sosyal medya platformlarına farklı bir anlayış getiren ve birçok kesim tarafından beğeni ile kullanılan Vine, 17 ocak yani bugün resmi olarak kapanıyor. Yayıncılardan videolarının indirilmesi isteniyor.

Vine resmen kapanıyor!

Vine

Aslında daha önce Vine’ın kapanacağına ilişkin açıklamalar yapılmış ve kullanıcılardan bu konudaki hazırlıkları yapmaları istenmişti. Kapanma tarihi olarak da 17 ocak işaret edilmişti. Nitekim bugün Vine’ın mobil uygulamaları ve web sitesi yayından kaldırılacak. Kullanıcılardan da son olarak silinmesini istemedikleri videolarını indirmesi öneriliyor.

6,5 saniyelik video paylaşma standardı ile sosyal medya platformları arasında kendine ayrı bir yer bulan Vine, birçok yerli ve yabancı ünlü isimler tarafından da kullanılıyor ve milyonlarca kişiye ulaşıyordu. Bundan böyle tarihe karışan teknoloji girişimleri arasında, Vine ismi de katılmış olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.