Vertu’nun Yeni Sahibi Hakan Uzan!

Lüks akıllı telefon modeli denildiği zaman ilk akla gelen isim olan Vertu, Hakan Uzan tarafından satın alındı. İşte tüm detaylar!

Vertu

İngiliz kökenli lüks akıllı telefon üretici firma Vertu, gelen bilgilere göre bundan böyle Hakan Uzan’ın sahip olduğu bir marka olacak. Kısa bir süre önce İngiltere’nin önemli yayınlarından olan The Daily Telegraph tarafından ortaya çıkartılan bu haber, ülkemizde de büyük yankı uyandırdı.

Vertu artık bir Türk’ün: Hakan Uzan!

vertu

Konu ile ilgili Hakan Uzan’ın sözcüsü tarafından The Daily Telegraph’a açıklama yapan Hakan Uzan, Vertu’nun elit ve tüm dünyada tanınan bir marka olduğunu ve bu potansiyel ile birlikte de yeni yatırımlar ve ekip ile çalışmak istediğini dile getirdi.

Açılanan bilgilere göre Hakan Uzan, Vertu’nun satın alımı için 50 milyon sterlin ödedi. 50 milyon sterlin, yaklaşık olarak 227 milyon Türk Lirası anlamına geliyor.

vertu

Son olarak belirtmek gerekirse ünlü Vertu markasının telefon modelleri, 40 bin sterlin seviyelerinde akıllı telefon satışları gerçekleştiriyor.

Kaynakhttp://www.telegraph.co.uk/business/2017/03/12/turkish-exile-snaps-smartphone-maker-vertu-50m/
Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.