Üzerinde 102 iPhone Taşırken Yakalandı

Teknoloji ürünleri kaçakçılığına, dikkat çeken bir yeni örnek daha eklendi. Kısa bir süre önce ortaya çıkan bilgilere göre bir kadın yolcu, üzerinde 102 tane iPhone ile birlikte uçağa binmeye çalıştı. Görevlilerin dikkati çeken kadın yolcu, en nihayetinde yapılan kontroller sonrasında yakalanmış oldu.

Üzerinde 102 tane iPhone taşıyan kadın yolcu, görevliler tarafından yakalandı!

Üzerinde 102 iPhone Taşırken Yakalandı

30 haziran tarihinde saat 20:00’daki uçak ile Hong Kong’dan Çin’e seyahat yapmak üzere havaalanına gelen bir kadın yolcu, vücudundaki orantısızlıklarla güvenlik görevlilerin dikkatini çekti. Anlatılanlara göre tişört üzerine giydiği süveter ile oldukça iyi bir gövdesi olan lakin buna kıyasla kolları bedeninden çok daha ince kalan yolcu, nitekim görevlilerin dikkatini çekti.

Üzerinde 102 iPhone Taşırken Yakalandı

Bunun üzerine metal detektöründen geçirilen yolcuya cihazın uyarı vermesiyle, görevliler tarafından üst araması yapıldı. Üst aramasının yapılmasıyla beraber kadın yolcunun üzerinden tam 102 tane iPhone modeli olduğu ortaya çıktı. iPhone modelleri ile beraber, yapılan arama sonuçlarında çeşitli saatlerinde olduğu tespit edildi.

Üzerinde 102 iPhone Taşırken Yakalandı

iPhone fiyatları, Çin ile karşılaştırıldığında Hong Kong’da daha ucuz bir seviyede yer alıyor. Dolayısıyla bu yolcunun da böyle bir olaya karışmasının altında yatan sebebin bu olduğu düşünülüyor. Hatırlatmak gerekirse geride bıraktığımız ocak ayında da üzerinde 94 tane iPhone olan bir yolcu daha yakalamıştı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here