utorrent web

uTorrent Web, kısa bir süre önce resmi olarak BitTorrent tarafından kullanıcıların beğenisine sunuldu. Torrent indirme söz konusu olduğunda, artık resmi olarak çok daha farlı bir yöntem kullanıma geçmiş oldu. Bu özelliğin kullanıma sunulması, bir süredir konuşulan uTorrent açığı sonrasında kendini göstermiş oldu gibi görünüyor.

uTorrent Web nedir?

uTorrent Web, web üzerinden torrent indirme işlemi yapılmasını sağlayan yeni bir istemci olarak lanse edildi. Bundan böyle kullanıcılar, herhangi bir istemciyi bilgisayarına kurmak zorunda kalmadan, doğrudan web üzerinden indirme yapabilecekler. uTorrent Web ile birlikte doğrudan internet tarayıcı üzerinden indirmeler yapılabilecek ve daha pratik bir kullanım şekli benimsenebilecek.

uTorrent Web

Elbette ki halen daha uTorrent Classic, torrent programları arasında zirvede yer almaya devam ediyor. Hatırlatmak gerekirse bu konuda daha önce hazırladığımız şu makaleye göz atabilirsiniz: En İyi Torrent Programları (En Hızlı 15 Torrent İndirme Programı)

BitTorrent ve Torrent konularını daha iyi kavramak adına, şu makalemize de bakabilirsiniz: Torrent Nedir? (Torrent ve BitTorrent Hakkında Her Şey!)

Aslında daha önce de bu web üzerinden indirme yapma imkanını sağlayan çeşitli isimler kendini göstermişti. Bundan böyle resmi olarak da bu özellikten faydalanmak mümkün hale geldi. Artık kullanıcılar, istemci yazılımı kurmak yerine, web sayfası üzerinden bu işlemlerini halledebilecekler.

uTorrent Web nasıl kullanılır?

Yeni istemciyi kullanmak, oldukça basit tutulmuş. Resmi site üzerinden indirilecek dosyanın hazırlanması ile birlikte rahat bir şekilde web üzerinden indirme deneyimi başlatılabiliyor. İndirilecek dosyaların bulunması ile ilgili hazırladığımız şu makalemizi inceleyebilirsiniz: En İyi Torrent Siteleri (En Popüler 26 Torrent Sitesi)

Lakin ek bir bilgi vermek gerekirse bu yeni sistem, şu an için sadece Windows işletim sistemli cihazlar ile birlikte kullanılabiliyor. Yani Linux ve macOS işletim sistemli cihazlar üzerinden, en azından şu an için bu yeni istemciyi kullanmak mümkün değil. Şu an için BitTorrent tarafından neden böyle bir adım atıldığı ile ilgili net bir bilgi mevcut değil. Ancak ilerleyen dönemlerde artış gösterecek olan işletim sistemi desteği ile birlikte, sadece web üzerinden torrent kullanmak mümkün hale gelecek.

Elbette ki bu süreçte yeni gelişmeleri ve ek özellikler de kullanıma sunulacaktır. Bu konuda yaşanacak olan tüm yeni gelişmeleri, güncel bir şekilde aktarmaya devam edeceğiz. Sizler de aşağıdaki yorumlar bölümünden, yeni uygulama ile ilgili deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi ifade edebilir, aklınızdaki soruları yöneltebilirsiniz.

1 yorum

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here