2013 yılının kasım ayında üretimine başlanan USS Gerald R. Ford isimli savaş gemisi, en nihayetinde Ağustos 2016’nın son dönemlerinde, göreve hazır hali ile sulara indirilecek.

Ford sınıfında konumlandırılmış olan USS Gerald R. Ford isimli savaş gemisi, dünyanın en pahalısı ve en dünyanın en gelişmiş savaş gemisi olma ünvanlarını taşıyor olacak.

uss gerald r. ford

Nükleer reaktöründen aldığı güç ile en az 10 yıl boyunca herhangi bir ikmal gereksinimi duymadan yol alabilecek olan USS Gerald R. Ford savaş gemisi, 90 bin ton ağırlığında ve 2,600 personele ev sahipliği yapacak.

Uçak gemisi statüsünde olan USS Gerald R. Ford, 45 saniyede 1 savaş uçağı kaldırabilme yeteneğine sahip.

uss gerald r. ford

13 milyar dolarlık maliyeti ile en pahalı savaş gemisi konumuna yerleşmiş olan USS Gerald R. Ford, Eylül 2016 ayı itibariyle Amerikan Donanması için göreve hazır olarak envanterde yer bulacak.

1. USS Gerald R. Ford görseli:

2. USS Gerald R. Ford görseli:

3. USS Gerald R. Ford görseli:

4. USS Gerald R. Ford görseli:

5. USS Gerald R. Ford görseli:

6. USS Gerald R. Ford görseli:

7. USS Gerald R. Ford görseli:

8. USS Gerald R. Ford görseli:

 

 

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.