USOM’dan Ödüllü Siber Güvenlik Yarışması: Siber Yıldız!

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi yani USOM tarafından, ödüllü siber güvenlik yarışması düzenleniyor. İşte yarışmayla ilgili detaylar!

Siber Yıldız

Ülkemizin siber güvenlik konusundaki önemli birimlerinden olan Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi, Siber Yıldız ismi ile yeni bir siber güvenlik yarışması düzenliyor.

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nin Siber Yıldız Yarışması!

USOM yani Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi tarafından düzenlenen bu ödüllü Siber Yıldız yarışmasıyla birlikte, hem bireyler hem de topluluklar yeteneklerini gösterecek.

Siber güvenlik alanındaki yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve ülke genelinde siber güvenlik alanının bilinirliğini artırması amaçlanarak hazırlana Siber Yıldız yarışması, 20 ocak tarihinde düzenlenecek.

Siber Yıldız

Belirtildiği gibi USOM’un Siber Yıldız yarışması, ödüllü bir etkinlik olacak. Buna göre Siber Yıldız ödülleri şu şekilde:

Birinciye 10 Cumhuriyet Altına

İkinciye 5 Cumhuriyet Altına

Üçüncüye 3 Cumhuriyet Altını

İlk üç sıralamasından sonra, 15. sıraya kadar olan katılımcılara ise birer adet Cumhuriyet Altını verilecek.

Siber Yıldız yarışması

Bununla beraber, Siber Yıldız yarışmasına katılım koşulları, oldukça basit tutulmuş. Cep telefonu numarası ve e-mail adresi onay ile beraber başvuru yapılabiliyor. Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nin ödüllü Siber Yıldız yarışmasına katılmak için: https://www.siberyildiz.com/

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.

6 Yorum

  1. Herkes merhabalar, bende bu yarışmaya katıldım. Kendine güvenen arkadaşlarla grup yapmayı çok isterim.
    Facebook da grupta açtım(Siber Yıldız 2017). Rica Ederek arkadaşları o grupu bularak benimle iletişim kurabilirmi?

  2. Gsm ve e mail onayı olmadı tekrar üyelik yapıyorum gsm numaranız sistemde kayıtlı hatası veriyo veya e mail onayı yapılmadığı için girişiniz gerçekleşmemektedir hatası veriyo