USOM’dan Ödüllü Siber Güvenlik Yarışması: Siber Yıldız!

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi yani USOM tarafından, ödüllü siber güvenlik yarışması düzenleniyor. İşte yarışmayla ilgili detaylar!

Siber Yıldız

Ülkemizin siber güvenlik konusundaki önemli birimlerinden olan Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi, Siber Yıldız ismi ile yeni bir siber güvenlik yarışması düzenliyor.

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nin Siber Yıldız Yarışması!

USOM yani Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi tarafından düzenlenen bu ödüllü Siber Yıldız yarışmasıyla birlikte, hem bireyler hem de topluluklar yeteneklerini gösterecek.

Siber güvenlik alanındaki yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve ülke genelinde siber güvenlik alanının bilinirliğini artırması amaçlanarak hazırlana Siber Yıldız yarışması, 20 ocak tarihinde düzenlenecek.

Siber Yıldız

Belirtildiği gibi USOM’un Siber Yıldız yarışması, ödüllü bir etkinlik olacak. Buna göre Siber Yıldız ödülleri şu şekilde:

  • Birinciye 10 Cumhuriyet Altına
  • İkinciye 5 Cumhuriyet Altına
  • Üçüncüye 3 Cumhuriyet Altını

İlk üç sıralamasından sonra, 15. sıraya kadar olan katılımcılara ise birer adet Cumhuriyet Altını verilecek.

Siber Yıldız yarışması

Bununla beraber, Siber Yıldız yarışmasına katılım koşulları, oldukça basit tutulmuş. Cep telefonu numarası ve e-mail adresi onay ile beraber başvuru yapılabiliyor.

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nin ödüllü Siber Yıldız yarışmasına katılmak için, resmi web sitesine erişim yapılabilir ve diğer tüm detaylara da ulaşılabilir.

Son olarak yorumlar kısmından, siz de bu yarışma ile ilgili aklınıza takılan soruları sorabilir ve konu ile ilgili düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz.

Haber Tekno olarak bu konuda yaşanacak olan yeni gelişmeleri, güncel bir şekilde siber güvenlik haberleri bölümümüz kapsamında aktarmaya devam ediyor olacağız.

6 Yorum

  1. Herkes merhabalar, bende bu yarışmaya katıldım. Kendine güvenen arkadaşlarla grup yapmayı çok isterim.
    Facebook da grupta açtım(Siber Yıldız 2017). Rica Ederek arkadaşları o grupu bularak benimle iletişim kurabilirmi?

  2. Gsm ve e mail onayı olmadı tekrar üyelik yapıyorum gsm numaranız sistemde kayıtlı hatası veriyo veya e mail onayı yapılmadığı için girişiniz gerçekleşmemektedir hatası veriyo

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here