Ünlülerin Çıplak Fotoğraflarını Çalan Hacker 9 Ay Hapse Mahkum Edildi!

Dünyaca ünlü yıldızların çıplak fotoğraflarını çalan ünlü hacker hakkında 9 aylık hapis cezası kararı çıktı. İşte detaylar!

Ünlülerin e-postalarına ve online fotoğraf depolama adreslerine girerek fotoğraf ve videolarını çalmış olan ve gündemde de bu olayla büyük yer edinmeyi başaran Illinoisli hacker Edward Majerczyk geçtiğimiz Salı günü ABD Savcılığı tarafından dokuz ay hapse mahkum edildi.

Geçtiğimiz yıl bilgisayar korsanlığından suçlu bulunmuş olan 29 yaşındaki Edward Majerczyk, 27 Şubat tarihinde cezasını çekmeye başlayacak. ABD Savcılığı tarafından yapılan bu açıklamanın ardından Majerczyk’in avukatı Thomas Needham’a bir yorum yapması için ulaşılamadı.

Jennifer Lawrence

Dava dosyalarında herhangi bir kurban ismi yer almamış olsa da soruşturma, Oscar ödülü sahibi Jennifer Lawrence, aktris Kirsten Dunst ve Gabrielle Union ve manken Kate Upton’ın özel fotoğraflarının çalındığına dair şikayette bulunmasından sonra başlamıştı.

Ayrıca Bakınız:

Ünlülerin Çıplak Fotoğraflarını Çalan Hacker

Hacker Majerczyk’in depresyonda olduğu iddia edildi!

Savunma esnasında Majerczyk’in avukatı Needham, müvekkilinin depresyonda olduğunu, o sırada chat ve yetişkin sitelerine girerek hayatındaki boşluğu doldurmaya çalıştığını iddia etti. Bunun üzerine de Majerczyk’in derin bir pişmanlık duygusu hissettiğini de belirtti.

Majerczyk Eylül ayında federal bilgisayar saldırıları ile suçlandı ancak Adalet Departmanı ve Needham dedektiflere Majerczyk ve sızıntıları bağlayan kanıtların olmadığını söyledi. Yani ünlülerden çalınan fotoğraf ve videoların sadece görüntülemek için Majerczyk’in elinde olduğu iddia edildi.

Ancak yayınlanan bazı raporlara göre Majerczyk yasa dışı bir şekilde 300’den fazla kişinin hesabına erişmeyi başardı. Bu şekilde kullanıcı adları ve şifreler de eline geçmiş oldu. Sonrasında ünlü hacker, Los Angeles çevresindeki en az 30 ünlünün iCloud yedeklemelerine erişim sağladı ve içeriklerini çaldı.

Chicago ve Orlando Park Illinois’te yaşayan Majerczyk’in davası Los Angeles’da görüldü ancak sonrasında dava Illinois’e transfer edildi. Hakkında 9 aylık bir hapis cezası kararı çıktı ve Şubat ayında da cezasını çekmeye başlayacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here