Unicode 10 ile Yeni Emojiler Geliyor!

Son yıllarda anlık mesajlaşmanın en popüler araçları emojiler, Unicode 10 ile birlikte yeni üreler kazanıyor. İşte yeni Unicode 10 emojileri!

Unicode 10 ile Yeni Emojiler

Unicode 10 ile birlikte gelecek yeni emojiler ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Peki, Unicode 10 ile birlikte hangi yeni emojiler kullanılmaya sunulmuş olacak?

Yeni emojiler Unicode 10 ile geliyor!

Son yılların en popüler mesajlaşma araçlarından olan emojiler, her geçen gün kütüphanesini genişletmeye devam ediyor. Farklı markaların özel emoji çalışmaları olduğu gibi, standart olan Unicode ile birlikte kullanılan emoji paketleri de bulunuyor. Yeni Unicode 10 ile birlikte de birçok yeni emoji geliyor.

Yeni emojiler ne zaman yayınlanacak?

Açıklana bilgilere göre Unicode 10 paketi ile birlikte gelecek olan yeni emojiler, 2017 yılında yayınlanan paket kapsamında kullanıma sunulmuş olacak.

İşte, kısa bir süre önce paylaşılan ve Unicode 10 ile birlikte geleceği aktarılan yeni emoji görüntüler:Unicode 10 ile Yeni Emojiler

Unicode 10 ile Yeni Emojiler

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.