Uçaklarda Telefonla Konuşmak Mümkün Olabilir!

Yeni gelen bir bilgiye göre Birleşik Devletler Ulaştırma Bakanlığı, uçaklarda telefonla konuşmak üzerine yaptığı çalışmaları anketlere taşıyor!

Uçaklarda Telefonla Konuşmak

2016 yılı içerisinde en çok medyada yer alan konulardan biri olan uçaklarda telefonla konuşmak ve uçaklarda Wi-Fi kullanmak, 2017 yılında ciddi anlamda yapılan çalışmalar arasında yer alacak gibi görünüyor. Zira, ABD Ulaştırma Bakanlığı tarafından uçaklarda telefonla konuşulması ile ilgili çalışmalar, şu an için pozitif durumda.

Uçaklarda telefon konuşmak gerçek olabilir!

Uçaklarda Telefonla Konuşmak

Açıklanan bilgilere göre Birleşik Devletler Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürütülen anket çalışmalarında, büyük çoğunluk uçaklarda telefonla konuşmak konusuna pozitif bakıyor.

Bu konudaki en büyük eleştiri ise yolcuların, telefon konuşması yapan diğer yolculardan rahatsız olabileceği yönünde kendini gösteriyor.

Öyle görünüyor ki uçaklardaki telefon ve internet sistemi, önümüzdeki yıllarda çok daha farklı standartlara erişecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.