Uber, “Yasaklanıyor” Haberlerine İlişkin Açıklama Yaptı!

Bugün ortaya çıkan "Uber yasaklanıyor" haberlerine, doğrudan Uber tarafından bir açıklama geldi. İşte Uber Türkiye operasyonu tarafından yapılan açıklama!

Uber

Bugün gündeme gelen Uber’in yasaklanacak olması ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Uber şoförlerine ve kullanıcılarına cezai işlem uygulanmasına yönelik gönderilen talimatın detaylarına ilişkin, doğrudan Uber tarafından bir açıklama ile cevap gelmiş oldu.

Uber’den “yasaklanıyor” haberlerine cevap!

Yazılı bir açıklama ile konuya açıklık getirmeye çalışan Uber, yaptığı açıklama ile birlikte Türkiye’deki operasyonlarının tamamıyla yasal olarak gerçekleştirildiğini, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen talimatın sadece lisansı olmayan araçları kapsadığı bilgisi yer aldı.

Uber

Bunlarla birlikte Uber, kendilerine yöneltilen “vergi ödemiyor” ithamlarına karşı, aynı şekilde böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve Uber’in Türkiye’deki vergilendirme sistemine tabii olduğunu da vurguladı.

Lisansı olmayan Uber şoförleri ile birlikte, yolcuların da cezai işleme tabii tutulması yönündeki haberlerin, bahsi geçirilen Emniyet Genel Müdürlüğü talimatı kapsamında da yer almadığı açıklanıyor.

Tüm bunların dışında Uber, yaptığı açıklama ile sadece lüks taşımacılık değil, uberTaksi servisi ile klasik ticari taksi hizmeti de sunduğu hatırlatıldı.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.