Uber Sürücüsü, Yolcusuna Cinsel Tacizde Bulundu!

Kısa bir süre önce gelen bilgilere göre Flipinler'de bir Uber taksi sürücüsü, 22 yaşındaki yolcusuna cinsel taciz girişiminde bulundu. İşte detaylar!

Uber Sürücüsü

Birçok farklı ülkede ve bölgede, özel taksi hizmeti olarak çalışmalarına devam eden Uber servisi, bir yeni taciz vakası ile yeniden gündeme geldi. Flipinler’in Metro Manila bölgesinde yaşanan bir olaya göre; 22 yaşındaki kadın yolcu, Uber taksi sürücüsü tarafından tacize uğradı.

Uber sürücüsü, 22 yaşındaki kadın yolcusuna taciz girişiminde bulundu!

Açıklanan bilgilere göre 22 yaşındaki kadın yolcu, 20:30 sularında Toyota Vios markalı bir Uber aracına bindi. Sonrasında ise isminin Xstian Karlou John Marie olduğu belirlendiği Uber sürücüsünün tacizi ile karşılaşan kadın yolcu, bir şekilde araçtan kurtulmayı başardı ve şikayetçi oldu.

uber

Söz konusu Uber taksi şoförü tarafından taciz girişiminin ortaya çıkmasının ardından, suç duyurusunda bulunan 22 yaşındaki kadın yolcunun şikayetinin soruşturması başlamış oldu.

Bununla beraber Uber tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu taciz zanlısı Uber sürücüsüXstian Karlou John Marie, Uber taksi ağından da çıkartılmış durumda.

Devam eden dava sürecinin nasıl sonuçlanacağı da, merakla beklenen konulardan oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.