Twitter QR Kod Desteği Sunmaya Başladı!

Snapchat tarafında yoğun olarak kullanılan QR kod ile takip etme sistemi, Twitter'a da geldi. İşte Twitter QR Kod kullanımı ile ilgili detaylar!

Twitter QR Kod

Önemli sosyal medya platformlarından olan Twitter, Snapchat tarafında yoğu olarak kullanılan QR kod okutarak takip etme özelliğini, Twitter QR Kod ismi ile benzer bir şekilde bünyesine kattı. Bundan böyle Twitter’da kullanıcı takip etmek, Twitter QR kod sistemi ile daha da kolay olacak.

Twitter QR kod ile takip etme özelliği!

Kısa bir süre önce duyurulan ve şu an için sadece resmi Twitter uygulamaları ile kullanılabilen Twitter QR kod oluşturmak için, hesap bölümünden ayarlar sekmesindeki QR kod kısmını kullanmak gerekiyor.

Twitter QR Kod

Oluşturulan Twitter QR kod ile birlikte, başka kullanıcılar kameralarına bu kodu okutarak, QR kodunun bağlı olduğu hesaba ulaşabiliyorlar.

Şu an için üçüncü taraf mobil uygulamalar ile kullanılmayan Twitter QR kod sistemi, ilerleyen dönemlerde iyiden iyiye yaygın bir kullanım alanı elde edecek gibi görünüyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.