Twitter Karakter Sınırı

Twitter karakter sınırı, resmi olarak tüm kullanıcılar için 280 olarak kullanılmaya başlanmış durumda.

Twitter karakter sınır ile ilgili gelen kullanıcı eleştirilerinden sonra çalışmalara başlayan Twitter, bir süre önce bu sınırı iki katına çıkaracağını ve yeni tweet karakter sınırını 280 seviyesine yükselteceğini duyurmuştu. 280 karakter güncellemesi ilk duyurulduğundan bu zamana kadar kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile test sürecinde olan Twitter karakter sınırı, şu an için tüm kullanıcılara yansıdı ve 280 olarak kullanıma başladı.

Twitter Karakter Sınırı

Yeni Twitter karakter sınırı artık 280 oldu!

Daha önce de belirtildiği gibi ülkemizde de anlık olarak kullanıma açılan yeni karakter sınırı, iki katına yani 280 seviyesine çıkartılmış oldu. Birçok kullanıcı tarafından uzun süredir eleştiri alan bu sınır, en nihayetinde Twitter tarafından da karşılık buldu be 280 seviyesine yükseltildi.

Her ne kadar bazı eleştiriler gelse de daha önce Twitter, ortalama tweet uzunluğunun sadece 60 olduğunu ve bundan dolayı sınırın yükseltilmesinin çok da gerekli olmadığını ifade etmişti. Lakin Facebook ile rekabetin zorlu bir hale gelmesi, böyle bir adım atılmasına neden olmuş olabilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here