Twitter Canlı Yayın Servisi Kullanıma Açıldı!

Twitter üzerinden Periscope aracılığı ile yapılancanlı yayın, artık doğrudan Twitter üzerinden yapılabilecek. İşte Twitter canlı yayın sisteminin detayları!

Twitter Canlı Yayın

Sosyal medyada canlı yayın akımı, her ne kadar popülerliğini yitirmeye başlasa da, hala birçok kesim tarafından kullanılıyor ve takip ediliyor. Uzun süredir konuşulan doğrudan Twitter üzerinden canlı yayın servisi de kullanıma açıldı.

Twitter canlı yayın hizmeti başladı!

Twitter Canlı Yayın

Aslında Twitter, canlı yayın tarafı için Periscope uygulamasını kullanıma sunuyordu. Şimdi ise Twitter, doğrudan Twitter üzerinden canlı yayın yapılmasına imkân veren hizmetini başlattı.

Hala Periscope altyapısının kullanıldığı Twitter canlı yayın sistemi, uygulamadan ayrılmadan canlı yayın yapma imkânı sunmuş olacak. Periscope kullanımı da Twitter ile paralel olarak devam edecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.