Twitter 140 Karakter Sınırını Yükselten Güncelleme

Dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan ve Facebook ile sıkı bir rekabet içerisinde olan Twitter, doğuşundan bu yana sürdürdüğü 140 karakter Tweet sınırına yeni bir güncelleme katmaya hazırlanıyor.

Kısa bir süre önce resmi olarak yapılan açıklamaya göre Twitter 140 karakter sınır, 280 karakter seviyesine yükseltilecek. Böylece Twitter’ın ilk zamanlarından bu yana atılan en radikal adım, kendini somut bir şekilde göstermiş olacak.

140 karakterlik Tweet sınırı, 280 karakter seviyesine çıkartılıyor!

Şu an için sadece kısıtlı bir Twitter kullanıcı kesiminde test edilen artırılmış karakter sayısı, ilerleyen dönemlerde tüm Twitter kullanıcıları için geçerliliğini ortaya koymuş olacak. Test edilen kullanıcılardan elde edilen geri dönüşler doğrultusunda tüm kullanıcılara açılmış olacak.

Twitter 140 Karakter Sınırını Yükselten Güncelleme

Şu an için test kapsamında yer alan kullanıcılar, 280 karakter ile bu süreci devam ettiriyor. Geri dönüşler doğrultusunda söz konusu bu 280 karakter sınırında herhangi bir değişim yaşanma ihtimalinin de bulunduğunu söylemekte fayda var. Zira neredeyse iki katına çıkacak olan yazılı paylaşım karakter limiti, Twitter için ciddi bir değişim yaşanmasına vesile olacak.

Finansal tarafta birtakım sorunlarla baş etmeye çalışan Twitter, bilhassa da Facebook ile rekabetini korumak ve mevcut kullanıcı kitlesini daha yoğun kullanıma teşvik etmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu süreçte de en büyük adım, öyle görünüyor ki uzun zamandır bazı kullanıcılar tarafından eleştirilen ve farklı alternatif yollarla genişletilmeye çalışılan karakter sınırı olacak.

Not: Twitter karakter sınırı 280 olarak tüm kullanıcıların kullanımına sunulmuş durumda!

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here