Twitter 140 Karakter Sınırı Güncellendi!

Twitter 140 karakter sınırı için uzun süredir beklenen güncelleme gerçekleştirildi. İşte yeni Twitter 140 karakter sınır güncellemesi ile ilgili detaylar!

Twitter 140 Karakter Sınırı

Twitter tarafından uzun süredir beklenen 140 karakter sınırı ile ilgili iyileştirme, en nihayetinde resmi olarak uygulamaya kondu. Bundan böyle Twitter 140 karakter sınırı güncellemesi ile medya içerikleri karakter limitine dahil edilmeyecek.

Twitter 140 karakter sınırı değiştirildi!

Bilindiği gibi uzun süre önce Twitter 140 karakter sınırı için medya içeriklerinin dahil edilmemesi üzerine bir güncelleme hazırlandığı bilgisi paylaşılmıştı. Kısa süre önce bu güncelleme, Twitter tarafından yürürlüğe konuldu.

Twitter 140 Karakter Sınırı

Artık tweet içeriklerine eklenen fotoğraf ve video dosyaları, 140 karakter sınırı kapsamına alınmayacak. Nitekim, tweet içeriklerine görsel veya video ekleyen kullanıcılar, daha uzun tweet yazabilecekler.

Twitter 140 karakter sınırı üzerinde gerçekleştirilen bu güncelleme sonrasında, görsellere eklenen yazılı tweet detaylarının artması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.