Twitter 140 Karakter Sınırı Değişiyor!

Twitter 140 Karakter Sınırı

Twitter’ın kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmaların en son meyvesi de Twitter 140 karakter sınırı üzerinde kendini gösterecek. Açıklanan yeni bilgilere göre Twitter 140 karakter sınırı üzerinde bir günecelleme yapılacak!

Ayrıca Bakınız

3 Farklı iPhone 7 Modeli Üretimi Başladı!

Twitter 140 karakter sınırı güncellenecek!

En popüler sosyal medya ve haber araçlarından olan Twitter, kullanıcıların geri dönüşlerine göre çalışmalarına yön vermeye devam ediyor. Bir süredir Twitter 140 karakter sınırı ile ilgili bir takım kullanıcılar, daha esnek bir yapı istediğini belli ediyordu. Ancak Twitter, bu konuda ısrarcı olmaya ve sahip olduğu konsepti korumaya devam etti.

Twitter 140 Karakter Sınırı

Lakin, tamamıyla bu isteklere kulak asmadığını belli eden Twitter 140 karakter sınırı iyileştiriliyor. Bilindiği gibi Twitter üzerinden atılan tweetler içerisindeki görseller ve bağlantılar, 140 karakter sınırı kapsamına alınıyordu. Yeni Twitter 140 karakter sınırı düzenlemesi de bu noktada ortaya çıkıyor.

Gelen bilgilere göre yeni güncellemeden sonra Twitter 140 karakter sınırı kapsamında görseller ve bağlantılar yer almayacak. Böylece, doğrudan bir karakter artışı yapılmasa da dolaylı olarak atılan tweetlerin kapasitesi artmış olacak.

Şu an için söz konusu bu Twitter 140 karakter sınırı güncellemesinin ne zaman aktif olacağı paylaşılmıyor. Lakin gelen iddialar, Twitter’ın bu güncellemeyi yakın zamanda aktif edeceği yönünde şekilleniyor.

 

>> Twitter 140 karakter sınırı için uygulanacak bu güncelleme ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.