Twitch, PayPal Alternatifi Ödeme Sistemini Duyurdu: Twitch Bit!

Canlı oyun yayın sistemi Twitch, Paypal alternatifi yeni ödeme sistemi Twitch Bit'i duyurdu. İşte yeni ödeme sistemi Twitch Bit ile ilgili detaylar!

Twitch Bit

Twitch yayıncılarının, Paypal’ın Türkiye’deki aktivitesine son vermesinden sonra başlayan Paypal alternatiflerine cevap arayışı, doğrudan Twitch tarafından karşılık buldu. Kısa bir süre önce Twitch, yeni ödeme sistemi Twitch Bit’i duyurdu.

Twitch Bit duyuruldu!

Twitch Bit

Açıklanan bilgilere göre yeni bağış sistemi Twitch Bit; izleyicilerin, yayıncılara Cheer isimli sembollere sahip Bit göndermesi ile gerçekleşecek. Yayıncılar tarafından, belirli oranlara ulaşan Bit değerlerinin nakit paraya çevrilmesi ile sonuçlanacak olan yeni bağış sistemi Twitch Bit, aktif olarak kullanılmaya başlanacak.

Twitch Bit miktarının, Dolar karşılıkları ise şu şekilde:

Twitch Bit

Öyle görünüyor ki Twitch yayıncılarının, Paypal’ın yokluğunda yaşadıkları sıkıntı, Twitch Bit sistemi ile giderilmiş olacak.

Lakin, son olarak belirtmek gerekirse; kayıt dışı alının herhangi bir bağış, ülkemiz yasalarına göre suç teşkil ediyor. Bu noktada gelecek herhangi bir şikayet, kayıt dışı bağış toplayan yayıncıları, ciddi sıkıntılarla yüz yüze getirebilir.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.