Türkiye-Yunanistan Sınırında H5N8 Virüsü!

Yunanistan'ın Türkiye sınırına yakın bir bölgesinde, H5N8 virüsü tespit edildi. İşte bölgedeki hareketliliği artıran H5N8 virüsü ile ilgili detaylar!

Dünyanın belirli bölgelerinde yeniden gündeme gelen H1N1 kuş gribi virüsü karışıklığı devam ederken, Türkiye’nin Yunanistan sınırına yakın bir bölgede H5N8 virüsü ortaya çıktı.

Yunanistan sınırı yakınlarında H5N8 virüsü tespit edildi!

H5N8 Virüsü

Doğrudan OIE yani Dünya Hayvan Sağlığı Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, Yunanistan’ın Türkiye sınırına yakın bir bölgesinde, yabani bir kuşta H5N8 virüsü tespit edildi. Meriç nehri civarındaki bir kuğuda tespit edildiği aktarılan H5N8 virüsü ile ilgili detaylı bilgiler, şimdilik için mevcut değil.

Şu an için H5N8 kuş gribi virüsünün doğrudan insanlara bulaştığı bir vaka yaşanmamış durumda. Öte yandan, gıdalar aracılığıyla da H5N8 virüsünün insanlara bulaşmadığı biliniyor.

Kaynakhttp://www.reuters.com/article/us-health-birdflu-greece-idUSKBN14F0JA
Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.