TSMC 7nm Mobil İşlemci Testlerine Başladı!

TSMC 7nm mobil işlemci testlerine başladı. İşte TSMC tarafından üzerinde çalışılan 7nm mobil işlemci üretim süreci ve detayları!

TSMC 7nm Mobil İşlemci

Snapdragon 830 ile birlikte 10nm üretim sürecine geçmiş olacak mobil işlemci teknolojisi ile ilgili hazırlıklar son sürat devam ederken, TSMC kanadından 7nm mobil işlemci teknolojisi ile ilgili bilgiler gelmeye başladı.

TSMC 7nm testlerine başladı!

Gelen son bilgilere göre, Apple’ın da mobil yonga seti üretimi için kapısını çaldığı firmalardan olan TSMC, 7nm üretim teknolojisi ile meydana gelen mobil işlemci testlerine başladı.

TSMC 7nm Mobil İşlemci

Açıklanan bilgilere göre 2018 yılının ilk çeyreği itibariyle akıllı telefonlar, 7nm üretim teknolojisi ile meydana gelmiş mobil işlemciler taşıyor olacak.

İşlemcilerdeki nm değerinin önemi?

Son olarak kısaca belirtmek gerekirse, hem mobil hem de masaüstü işlemci üretim teknolojilerindeki nm değerinin düşmesi, daha yüksek performans ve daha fazla enerji verimliliği anlamına geliyor.

Dolayısıyla, mobil teknolojilerin en büyük problemi olarak enerji ihtiyacı için, 7nm mobil işlemciler önemli bir etki oluşturacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.