TSMC 7nm Mobil İşlemci Prototip Üretimine Başlıyor!

TSMC'nin 7nm üretim sürecinde somut detaylar ortaya çıkmaya başlıyor. Son olarak gelen bilgilere göre TSMC, 7nm üretim prototip işlemcilerine başlıyor!

TSMC 7nm

Tayvanlı işlemci üreticisi TSMC, 7nm üretim teknolojisini kullanarak ilk mobil işlemci prototiplerini hazırlamaya başlıyor.

TSMC’nin 7nm üretimi 2018’de başlıyor!

Hali hazırla 10nm üretim bandından çıkan mobil işlemciler üzerinde çalışma yapan Tayvanlı TSMC firması, 2018 yılında geçiş yapacağı 7nm üretim süreci için ilk prototip örnekleri hazırlamaya başladı.

TSMC

Daha önce de TSMC’nin üretim süreçlerine geçiş planlamaları ile ilgili bilgiler gelmişti. Buna göre TSMC, 2017 yılının sonu ve 2018 yılının başı itibariyle 7nm, 2019 yılında 5nm ve 2022 yılında da 3nm üretim süreçlerine geçiş yapmayı planlıyor.

TSMC, Apple’ın en büyük iş ortaklarından!

Apple’ın da özellikle A serisi mobil işlemcilerinin üretimi konusunda önemli bir role sahip olan TSMC, nitekim mobil işlemci pazarında da sektörün en önemli isimleri arasında yer alıyor. 7nm üretim sürecinde de bir sorun yaşanmayacak olması, ileriye dönük planlamaların güvenini oluşturuyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here