Trump, 5G ve Drone Toplantısı Yapacak!

Birleşik Devletler Başkanı Doland Trump, sektördeki yöneticilerle 5G ve drone toplantısı yapacak. İşte yapılacak toplantının detayları!

Donald Trump

Birleşik Devlet Başkanı Donald Trump bugün, ABD’nin önde gelen GSM operatörleri ile birlikte bir toplantı düzenleyecek ve toplantının konusu yeni nesil iletişim teknolojisi 5G ve drone’lar olacak.

5G ve drone toplantısında neler konuşulacak?

Birleşik Devletler’in önde gelen operatörlerinden olan AT&T, T-mobile ve Sprint’in yöneticilerinin yer alacağı toplantının esas konusu, 5G mobil iletişim teknolojisi olacak. Hatırlatmak gerekirse ABD’nin, en geç 2020 yılında 5G teknolojisi ile tanışması bekleniyor.

Bu süreçte de 5G kullanımının aktif olabilmesi için, hükümet tarafından da yeni izinlerin alınması gerekliliği doğacak.

Nitekim bu görüşmede söz konusu olan bu izinler gündeme getirilebilir.

5G

Öte yandan 5G teknolojisi ile çok ciddi bir seviyeye inecek olan yanıt süreleri, beraberinde çok farklı kullanım alanları da getirecek.

Uzaktan kontrol edilen robotlarla yapılacak cerrahi işlemlere kadar uzanan bu geniş kullanım alanı yelpazesi gibi pek çok yenilik de Donald Trump ile birlikte yapılacak toplantının konu başlıklarından olacak.

Öte yandan 5G ile birlikte hız kazancak olan Nesnelerin İnterneti yani IoT ile ilgili görüşmelerde, kuvvetle muhtemel toplantının konularından olacaktır.

Öte yandan insansız hava araçları yani drone’lar ile ilgili de konuların görüşüleceği toplantıda, yaygınlaşan ve kullanım alanları çok farklı bir seviyeye çıkarak hobinin ötesine geçen drone’ların geleceğine ilişkin de konuşmalar yapılacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here