Toyota’nın Yeni Hidrojenle Çalışan Otobüs Modeli!

Toyota, 2020 Olimpiyatları için yeni hidrojenle çalışan otobüs modelini duyurdu. İşte yeni hidrojenle çalışan otobüs modeli ve detayları!

hidrojenle çalışan otobüs

Motorlu taşıtlar için alternatif enerji kaynaklı araçların üretilmesi ile ilgili her geçen bir yeni örnek daha kendini gösteriyor.

Son olarak, ülkemizde de içten yanmalı otomobil modelleri ile bilinen Toyota, hidrojenle çalışan otobüs modelini duyurdu.

Hidrojenle Çalışan Otobüs

Toyota’dan hidrojenle çalışan otobüs!

“Sıfır emisyon” sloganı ile birlikte lanse edilen yeni Toyota hidrojenli otobüs model, Tokyo’da düzenlenecek olan 2020 Olimpiyatları öncesinde yollara çıkmış olacak.

600 litrelik hidrojen tankına sahip olan ve 325kwh güç üretebilen yeni hidrojenli Toyota otobüs modeli için anlaşmalar sağlanacak gibi görünüyor.

Buna göre Tokyo sokaklarında görevine başlayacak olan yeni hidrojenli otobüs modeli için, 100 adedine 6 milyar dolar ödeme yapılacak ve bu otobüsler; havaalanı, tren istasyonu ve liman güzergahlarında görev alacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.