En İyi Torrent Siteleri (En Popüler 26 Torrent Sitesi)

en iyi torrent siteleri

Torrent siteleri her geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en popüler internet siteleri arasında yer alıyor. Bu bağlamda bizler de Haber Tekno olarak 26 adet en popüler torrent sitesini bir araya getirdik ve torrentler listesi oluşturduk

En iyi ve en popüler torrent siteleri!

Torrent siteleri listesi detaylarına değinmeden önce belirtmek gerekirse bahsi geçecek tüm torrentler, Alexa değerlerine yani ziyaretçi sayılarına göre bir araya getirildi. Her ne kadar Alexa’nın iyi bir kıstas aracı olduğunu söylemek doğru olmasa da en azından liste meydana getirmek için hesaba katılacak araçlar arasında yer alabiliyor. Liste kapsamında Türk torrent siteleri yer almıyor olacak.

Dünya genelinde kullanıcıların ekledikleri geri dönüşler doğrultusunda ortaya çıkan ve hem üye alımı açık torrentler hem de üye alımı kapalı torrent siteleri kendini gösteriyor olacak. Her ne kadar daha çok torrentler film ve torrentler oyun olarak kullanıcılar tarafından aramalar yapılıyor olsa da telif hakkı bulunmayan ve demo içerikler de bu siteler kapsamında yer alıyor. Lakin bahsi geçen sitelerde yer alabilecek ve telif hakkı bulunabilecek içeriklerden kaçınmanızı, Haber Tekno olarak tavsiye ederiz.

Hatırlatmak gerekirse daha önce “Torrent nedir ve BitTorrent nedir?” konu başlıkları ile ilgili detayları aktarmıştık. Bu sitelerden elde edilen bağlantıları indirmek için ise program kullanımı için daha önce yayınladığımız şu blog yazımıza da bakabilirsiniz: En İyi Torrent Programları (En Hızlı 15 Torrent İndirme Programı)

torrent siteleri

Bununla beraber oluşabilecek herhangi farklı problemler için de sorumluluk kabul etmediğimizi belirtiriz. Zira söz konusu bu siteler, editörlerimiz tarafından test edilmiş değil, daha önce de belirtildiği gibi kullanıcılardan elde edilen ve Alexa değerlerinden yola çıkarak liste haline getirilmiştir.

Torrent indirme siteleri listesi

 1. Zamunda
 2. TPB (The Pirate Bay)
 3. ExtraTorrent
 4. 1337X
 5. RARBG
 6. Katcr.co (Kickass Torrents)
 7. TorrentDownloads
 8. LimeTorrents
 9. ZOOQLE
 10. YTS.AG
 11. Torrentz2
 12. TorrentFunk
 13. EZTV.AG
 14. Sky Torrents
 15. Torlock
 16. torrents me
 17. Demonoid
 18. BTScene
 19. Toorgle
 20. iDope
 21. YourBittorrent
 22. Monova
 23. Seedpeer
 24. RuTracker
 25. 7tor
 26. Pirateiro

Zamunda

torrent siteleri zamunda

Torrentler denildiği vakit ilk akla gelen isimlerden olan Zamunda, üye alımı açık torrentler arasında yer almıyor. Bazı dönemlerde yeni üyeliklere izin veren bu torrent sitesi, kullanıcılar tarafından güvenilirliği ve güncelliği ile biliniyor.

The Pirate Bay – TPB

torrent siteleri The Pirate Bay

Klasik ve en çok bilinen torrent indirme sitesi olan TPB yani The Pirate Bay, kullanıcılar tarafından en çok değerlendirilen siteler arasında yer alıyor.  Uzun süredir aktif olan ve genel olarak en güvenli torrentler arasında yer alan The Pirate Bay, Alexa tarafında da puanlarını yükseltiyor.

ExtraTorrent

torrent siteleri ExtraTorrent

En popüler torrentler arasında yer alan ExtraTorrent, kimi zaman bağlantı problemleri yaşaması ile biliniyor ve daha çok erişiminin kapatılması ile gündeme geliyor. Zira kullanıcılar arasında oldukça popüler bir hale gelmeyi başarmış durumda.

1337X

torrent siteleri 1337x

Kütüphanesinin çok eski tarihlere kadar dayanması ile bilinen 1337X sitesi, liste konusu kapsamında önemli bir site olarak değerlendiriliyor ve ziyaretçi sayısı da her geçen gün artış gösteriyor.

RARBG

torrent siteleri RARBG

Peer-to-peer – P2P konusunda önemli bir isim olan RARBG, kullanıcılar tarafından yüksek çözünürlüklü içerikler sunması ile biliniyor. Nicelik konusunda eksik kalmasının yanı sıra, kalite konusunda kullanıcıların beğenisini kazanabiliyor.

BitTorrent istemci ile birlikte ortaya çıkan site, 300 binden fazla linke sahip. Her geçen gün kütüphanesini ve kullanıcı sayısını artıran site, en iyi siteler arasında kendine yer bulmaya devam ediyor.

Katcr.co (Kickass Torrents)

torrent siteleri Katcr.co Kickass Torrents

Bir dönemler P2P paylaşım denildiğinde ilk akla gelen internet sitesi olan Kickass, çeşitli sebepler ile kapatılmıştı. Daha sonrasında ise Kickass Torrents Katcr torrent olarak geri döndü ve kullanıcı toplamaya da kaldığı yerden devam etmiş oldu. KAT ismi ile birçok sahte sitesi bulunması ile de biliniyor. Bu bağlamda sahte sitelerden uzak durmak ve dikkatli davranmak gerekmektedir. İndirme bağlantısı paylaşımları konusunda da kullanıcılar olumlu yorumlarını almayı başarmaktadır.

TorrentDownloads

torrent siteleri TorrentDownloads

Torrent ayrıntı sayfası ile kullanıcıların beğenisini kazanan bu site, büyük bağlantı sayısı ve kalitesi ile gündeme gelmeye devam ediyor.

LimeTorrents

torrent siteleri LimeTorrents

Kullanıcılar tarafından indeksindeki bağlantılarının sayısı ile gündeme gelen LimeTorrents, ciddi bir kütüphaneye sahip. Bu bağlamda en çok ziyaret edilen siteler arasında yer alıyor.

ZOOQLE

torrent siteleri ZOOQLE

Milyonlarca onaylanmış seçeceği ile kullanıcıların ilgisini üzerine toplayan ZOOQLE sitesi, bu yıl ilk kez Alexa üzerinde ciddi bir yükseliş kazandı. Geçtiğimiz yıla kıyasla çok hızlı bir kullanıcı kitlesi elde eden site, çalışmalarına devam ediyor.

YTS.AG

torrent siteleri YTS.AG

Yasal ve kaliteli torrentleri ile bilinen YTS veyahut TUFY/YTS, kullanıcılar arasında güvenilirliği ile biliniyor. Bundan dolayı Alexa değerlerinde de artış yaşıyor.

Torrentz2

torrent siteleri Torrentz2

Çok fazla torrent indeksi ile bilinen Torrentz2, kullanıcılar tarafından sık ziyaret edilen siteler arasında kendine yer bulmayı başarıyor.

TorrentFunk

torrent siteleri TorrentFunk

Torrent dünyası kapsamında en popüler isimlerinden olan TorrentFunk2, kullanıcıların en çok ziyaret ettiği internet siteleri arasında yer almayı başarıyor. Kendi içinde onaylama sistemi de sunan site, yayın sürecine bu yıl da devam etmeyi başarıyor.

EZTV

torrent siteleri EZTV

Çok geniş bir kütüphanesi olmasa da kaliteli içerikleri ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Kullanıcı ziyaret sayısını da her geçen gün artırdığını söylemek, yanlış bir deyiş olmayacaktır.

Sky Torrents

torrent siteleri Sky Torrents

Temiz arayüzü, kapsamında sunduğu kütüphanesi ve kaliteli içerikleri ile bilinen SkyTorrents, kullanıcıların dev kütüphanesi ile dikkatini çekmeyi başarabiliyor.

Torlock

torrent siteleri Torlock

Sahte torrentler barındırmaktan uzak duruşu ile bilinen Torlock, bu konuda kullanıcılarının beğenisini kazanıyor. Üstelik sahte paylaşım bildirimi yapan kullanıcılarına, 1 dolar ödeme bile yapmaktan geri durmuyor. Böylece dolaylı yoldan kullanıcılarına güvenli indirme konusunda mesaj vermeyi sağlayabiliyor.

Elbette ki bu güvenilirlik konusunda net birşey söylemek, diğer tüm örneklerdeki gibi mümkün olamıyor.

Torrents.me

torrent siteleri Torrents.me

Siteler arasında farklı bir konsept oluşturan Torrents me, P2P konusunda uğraşmayı seven kullanıcılar için iyi bir alternatif olan potansiyelini barındırıyor.

Demonoid

torrent siteleri Demonoid

2003 yılında bu yana yayında kalan Demonoid torrent sitesi, güvenilirliği korumak adına özel üyelik sistemi kullanıyor.

En iyi torrent siteleri arasında kendine yer buluyor olsa da üyelik alımına açık olan siteler arasında yer almadığını da söylemekte fayda var. Elbette ki yeni üyelere tamamen kapalı bir site olduğunu da söylemek doğru olmayacaktır.

BTScene

torrent siteleri BTScene

Kullanıcı dostu arayüzü ile kullanıcıların beğenisi kazanıyor olsa da aşırı reklam sistemi yüzünden bazı kullanıcılar tarafından da sık sık eleştirildiğini de söylemek gerekiyor. Buna karşın en çok ziyaret edilen torrentler arasında kendine yer bulabiliyor.

Toorgle

torrent siteleri Toorgle

Meta temelli arama motoru konseptine sahip olan Toorgle, isminden de anlaşılabileceği üzere Google isminden oldukça etkilenmiş gibi görünüyor. Google’ın aramalarını kendi indeksindeki arama temeli üzerine kuran Toorgle, farklı bir yaklaşım ile kullanıcıları sitesine toplamayı başarabiliyor.

iDope

torrent siteleri iDope

Sadece iPod Android torrent uygulaması üzerinden etkileşim sağlayan iDope, her ne kadar isminde i harfini taşıyor olsa da Apple tarafında kendine yer bulamıyor.

YourBittorrent

torrent siteleri YourBittorrent

Kütüphane konusunda çok büyük bir etki oluşturamasa da kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda birçok kullanıcının dikkatini çekmeyi başarma konusunda iyi adımlar atıyor.

Monova

torrent siteleri Monova

Reklam konusunda şikayetler alan bir torrent sitesi olsa da Monova, kullanım kolaylığından ötürü ciddi bir kullanıcı kitlesine de sahip. Böylece en iyi örnekler arasında da kendine yer edinebiliyor.

Seedpeer

torrent siteleri Seedpeer

Arayüz konusunda diğer siteler kadar iyi bir yaklaşım getiremese de Speedpeer, en popüler siteler arasında kendine yer etmeyi başarabiliyor.

RuTracker

torrent siteleri RuTracker

Farklı kütüphanesi ile dikkat çeken RuTracker, daha çok Rus kullanıcılar tarafından kullanılıyor ve kullanıcı sayısı ile Rus torrent siteleri arasında en çok kullanılan örnekler arasında yer alıyor.

7tor

torrent siteleri 7tor

İsmini Tor’dan alan 7tor sitesi, İngilizce torrent siteleri arasında yer almıyor. Söz konusu bu listemizde sadece İngilizce dil seçeceği sunan torrentler ile sınırlı kalmayarak, en güvenli torrent sitelerini de ekledik.

Pirateiro

torrent siteleri Pirateiro

Güvenilirlik konusunda diğer siteler kadar pozitif bir algısı olmayan torrentlerden Pirateiro, kullanıcı sayısı ile listede kendine yer bulabiliyor.

Torrent siteleri çeşitli yönlerden ciddi eleştiri alıyor olsa da bazı yönlerden birçok kullanıcının en çok ziyaret ettikleri internet siteleri arasında yer almaya devam ediyor. Bu noktada bir uyarı yapmak gerekirse, tüm bu web adresleri temel olarak ticari kaygı güden bir yapıdadır. Dolayısıyla reklam stratejileri ve kullanıcı bilgileri güvenliği konusunda istenmeyen durumlar yaşanabilir. Bundan dolayı dikkatli olmakta fayda var.

Her ne kadar çeşitli internet adresleri ismi ile popüler ve güven oluşturmayı başarmış olsa da her daim temkinli davranmakta fayda olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Buna karşın telif hakkı olan torrent indirmeleri konusunda da dikkatli olunmasını vurgulamak gerekiyor. Bu torrent listemiz, yıllara göre yeniden hazırlanmak yerine güncellemeler ile geçerliliğini korumaya devam edecektir.

Torrent siteleri yorumları!

Hazırladığımız bu liste ile ilgili yorumlarınızı, sizler de aşağıdaki yorumlar bölümümüzde paylaşabilirsiniz. İsmi geçen siteler ile ilgili deneyimlerinizi ve farklı önerilerinizi de yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Gelecek tavsiyeler doğrultusunda listede güncellemeler de yapılması muhtemel olacaktır.

5 Yorum

 1. Tekno bey birazda yerli siteleri tanıtalım 🙂 bizi en çok bunlar ilgilendiriyor. Mesela viptorrentindir sitesini tavsiye ederim yerli olarak seed olayı yok. Tabi üyelik olmadığı için bu siteyi önderdim bunun gibi üyelikli ücretli başka sitelerde var.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here