Tinder Benzeri Facebook Arkadaşlık Uygulaması Testleri Başladı!

Tinder arkadaş bulma

Facebook tarafından geliştirilen Tinder benzeri arkadaş bulma uygulaması için test süreci başlamış durumda. Şu an için gerçek kullanıcılar ile test sürecine dair gelen bilgiler, klasik arkadaşlık uygulamaları ile olan benzerliğini de ortaya çıkarmış oldu. Uzun süredir üzerinde yapılan çalışmalar, kısa bir süre sonra sonuç verecek gibi görünüyor.

Facebook arkadaş bulma uygulaması yakında kullanıma sunuluyor!

Öncelikle hatırlatmak gerekirse uzun bir süre önce Facebook’un Messenger üzerinden Tinder benzeri bir arkadaşlık uygulaması geliştirdiği yönünde önemli bilgiler ortaya çıkmış ve dikkatler de bu yöne çevrilmişti. O dönemlerde bu konu ile ilgili merak edilen sorular mevcut olsa da net cevaplar edinmek mümkün olmamıştı. Şimdi ise kapalı test süreçlerinin başladığı ortaya çıktı. Bu bilgiyi isse sosyal medya üzerinden testlerle ilgili görseller paylaşan bir kullanıcı açığa çıkardı.

Uygulama kapsamında kullanıcıların cinsiyeti, yaşadığı yer ve hangi cinsiyetten kişiler ile arkadaşlık kurmak istediği gibi bilgilere göre ayarlar yapabileceği görülebiliyor. Ayrıca mevcut FB profilinden bilgilerin alınmadığını, bu uygulama için ayrı bir profil oluşturulması gerektiği çıkarımı yapılabiliyor. Fotoğraf yüklemeleri ve daha önce belirtilen bilgilerin eklenmesi ile birlikte sisteme giriş yapılabiliyor.

Facebook arkadaş bulma uygulaması

Şu an için daha önce de belirtildiği gibi kapalı bir test süreci gerçekleştiriliyor. Yani herhangi bir kullanıcı bu sürece dahil olamıyor. Ancak çalışmaların durumuna göre kısa bir süre sonra açık beta olarak tüm kullanıcıların denemesine imkan sağlanacağı ve daha sonrasında da resmi olarak çıkış yapacağını söylemek mümkün. Zira edinilen bilgilere göre şu an için tasarım ve algoritma tarafında çalışmalar son bulmuş ve sadece deneyim konusunda ve ortaya çıkacak hatalar ile ilgili testler yapılıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here