Tim Cook, Yapay Zeka ile İlgili Açıklamalarda Bulundu!

Apple CEO'su Tim Cook, yapay zeka gelişmeleri ve bu gelişmelerin akıllı telefonlar üzerinde belirecek etkileri ile ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar!

Tim Cook

Son dönemlerde, yeni iPhone modelinin beklentilerinden ötürü ismi sık sık geçen isimlerden olan Apple CEO’su Tim Cook, Washington Post gazetesi ile yaptığı bir röportajda, birçok farklı konuya değindi.

Tim Cook’ın WP tarafına verdiği röportajda, dikkat çeken noktalar arasında; yapay zeka, CEO koltuğuna geçişi, akıllı telefonlar ve dünya ekonomisi yer aldı.

Apple’ın CEO koltuğuna ne yazık ki hüzünlü bir süreç ile geldiğini belirten Tim Cook, Steve Jobs ile ilgili düşüncelerini de paylaştı.

Apple ve iPhone!

Apple’ın, akıllı telefon modelleri iPhone üretimi ve tasarımı noktasında, müşteri odağı ile titiz çalışmalar sürdürdüğünü belirten Tim Cook, tüm dünya nüfusunun bir gün akıllı telefona sahip olacağını söyledi.

tim cook

Dünya ekonomisi üzerine de açıklamalar yapan Cook, şu an için dünya ekonomisi ile ilgili süreçlerin olumlu yönde ilerlediğini dile getirdi.

Yapay zeka ve sanal gerçeklik konularına da değinen Tim Cook, yapay zekanın insanlık üzerinde çok ciddi değişiklikler yaşatacağını düşündüğünü dile getirdi. Bununla beraber sanal gerçeklik konusunu da “ciddi anlamda ilgi çekici” olarak tanımlayan Tim Cook, bu konuda Apple olarak da çalışmalar yapıldığını söyledi.

Son olarak Siri ile ilgili açıklamalar da yapan Tim Cook, sesli asistanları Siri’nin, kullanıcılara yardım etme konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğuna inandığını vurgu yaptı.

KaynakWashington Post
Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.