Tim Cook’tan iPhone 8 ile İlgili Açıklama!

Apple CEO'su Tim Cook, iPhone 8 sızıntıları ve iPhone 7 satışları üzerindeki etkisi ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu. İşte o açıklamanın detayları!

Tim Cook'tan iPhone 8 ile İlgili Açıklama

Apple, bu son çeyrek kapsamında 8.72 milyar dolar gelir elde etmeyi başarmışken, Samsung’un 9.7 milyar dolar seviyesine ulaşan gelirleri karşısında geride kalmış oldu. Yapılan yorumlara göre bunun en önemleri etkenleri arasında, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerindeki satış gerilemeleri oldu. Apple’ın aktif olarak CEO görevini devam ettiren Tim Cook, bu konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Tim Cook: iPhone 8 sızıntıları, iPhone 7 satışlarını düşürüyor ama beklentileri artırıyor!

iPhone 8Tim Cook tarafından yapılan açıklamalara göre iPhone ve iPhone 7 Plus modellerindeki satışların gerilemesi, teknoloji medyası kapsamında çok sık olarak yer alan iPhone 8 sızıntıları olarak gösteriliyor. Daha önce de Apple CEO’su Tim Cook tarafından benzer bir açıklama yapılmıştı. Şimdi ise satışlarda yaşanan bu gelişmelenin, aslında misli ile geri döneceği beklentilerinin oluştuğu düşüncesi ortaya çıktı.

Hatırlatmak gerekirse Apple’ın, eylül ayında üç yeni iPhone modeli duyurması bekleniyor. Bu modellerden ilk ikisi iPhone 7 serisinin devam modelleri olacakken, üçüncü model ise iPhone’un 10. yılı için özel hazırlanmış ve şu sıralar iPhone 8 olarak anılan OLED ekranlı model olacak.

Tim Cook’un açıklamalarından anlaşılanlara göre sızıntı haberlerin bu derece mevcut ürün gamında etki göstermesi, yeni iPhone modellerindeki satışları beklenenin çok daha üzerine çıkarmış olacak. Zira şimdiye kadar gelen yorumlar da bu çıkarım ile bire bir örtüşmekteydi.

Yeni iPhone modelleri için geri sayım başlamış durumda. Apple2ın eylül ayında duyuracağı modeller ile akıllı telefon sektörü içerisinde ciddi bir rekabetin baş göstermesi bekleniyor.

 


Editör yorumu: Bizler de Haber Tekno olarak, şu sıralar üst seviye akıllı telefon arayışında olan kullanıcıların, bir süre daha beklemelerinin daha yerinde bir karar olacağını düşünüyoruz. Hem yeni iPhone modellerinin hem de Galaxy Note 8 modelinin piyasa yer almaya başlaması, çeşitliliği artıracağı gibi rekabetin artmasıyla mevcut fiyatlandırmalar üzerinde de başkalaşıma yol açacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here