Tim Cook Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik ile İlgili Konuştu!

Tim Cook, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Tim Cook'un sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik açıklaması!

Tim Cook

Apple CEO’su Tim Cook, Good Morning America ile yaptığı bir röportaj kapsamında, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Tim Cook’tan sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik açıklaması!

Good Morning America ile yapılan röportajda Apple CEO’su Tim Cook’a, sanal gerçeklik ile ilgili düşünceleri ve Apple’ın bu noktada hangi durumda olduğu soruldu.

Apple’ın sanal gerçeklik noktasındaki yerine pek değinmeyen Tim Cook, daha çok sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik arasındaki potansiyel farklılıklara değinmeyi tercih etti.

Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik

Buna göre artırılmış gerçeklik, sana gerçekliğe göre çok daha büyük potansiyele sahip. Tim Cook’un açıklamalarına göre sanal gerçeklik, sadece kullanan bireyin eğitim ve oyun deneyimi ile sınırlı kalacakken, artırılmış gerçeklik ticari kullanımda çok daha büyük potansiyele sahip.

Artırılmış gerçeklik çok daha geniş kitlelere hitap edebilir!

Bununla beraber sanal gerçeklik kullanımının çok daha kısıtlı bir kitleye hitap ettiğini düşündüğünü belirten Apple CEO’su Tim Cook, artırılmış gerçekliğin ise çok daha farklı ve toplu kullanımlar için uygun olduğunu belirtti.

Ne yazık ki Tim Cook, Apple’ın sanal gerçeklik veya artırılmış gerçeklik çalışmaları ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Lakin, Tim Cook’un artırılmış gerçeklik ile ilgili düşünceleri, Apple’ın bu yönde de önemli ürünleri piyasaya sunabileceğini destekliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here