Apple’ın aktif CEO görevini devam ettiren ismi olan Tim Cook, Good Morning America programı kapsamında yaptığı röportajda yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin yanı sıra AirPods kulaklıklar ile ilgili de açıklama yaptı.

Tim Cook’tan AirPods kulaklık açıklaması!

AirPods Kulaklıklar

Bilindiği gibi Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus etkinliğinde, yeni kablosuz kulaklığı AirPods modelini de duyurdu. Yeni Apple AirPods kulaklıklar ile ilgili gelen en büyük eleştiri ise, kulaklıkların birbirinden bağımsız olmasından dolayı kolaylıkla kaybolacağıydı. Apple CEO’suna da bu konu soruldu. Yaptığı açıklamada Tim Cook, kendisinin de birçok ortamda yeni AirPods kulaklıkları kullandığını ve kulaktan kolay kolay çıkmadığı için kaybolmasının da söz konusu olmayacağını belirtti.

AirPods Kulaklıklar

Bununla beraber Tim Cook, AirPods kulaklıklarının birbirine herhangi bir kablo ile bağlı olmamasını, düşmeye karşı önlem olarak nitelendirdi. Herhangi bir bağlayıcı kablosunun, özellikle yürüyüş ve koşu sırasında kulak uçlarına ağırlık yaptığı için AirPods kulaklıkların kulaktan düşmesine neden olabileceğini, dolayısıyla kulaklıkları ayrı tuttuklarını belirtti. AirPods kulaklıkların hafif ve ergonomik olması, kulaktan kolay kolay düşmemesini de dolaylı olarak sağlıyor.

Tim Cook’tan 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılması ile ilgili açıklama!

iPhone 7 kulaklık

Bunun dışında Apple CEO’su Tim Cook’a, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılması ile ilgili de soru yöneltildi. Söz konusu bu soruya Tim Cook, geleceğin kablosuz teknolojilerde olduğunu ve 3.5mm kulaklık girişinin kapladığı alanın, iPhone üzerinde çok daha farklı amaçlar için kullanılabileceğini belirtti. Örnek olarak ise Tim Cook, daha büyük batarya ve stereo ses deneyimini göstermeyi tercih etti.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here