The Mini Seven, Mini’nin Köklerine Dönüyor!

mini seven

Otomobil dünyasında farklı bir yere sahip olan Mini’nin yeni tasarımı Yeni Mini Seven, tasarım anlayışı ile Mini’nin geçmişine doğru atıflarda bulunan detaylara sahip. Öyle ki yeni Yeni Mini Seven, 1959 yıllarındaki Austin Seven’a kadar uzanıyor.

Yeni The Mini Seven!

Mini Seven

Tanıtım görselleri ile dikkatleri üzerine toplayan The Mini Seven, özellikle mavi rengi ile beğeni kazandı. Firmanın doğrudan The Mini Seven mavi rengi ile ilgili yaptığı açıklamalarda, Mini’ye uygulanmış en yoğun mavi renk olarak yer alıyor.

mini seven

Lapisluxury mavi olarak isimlendirilen bu mavi renk firma tarafından, “Mavi’nin Kralı” olarak da telaffuz ediliyor. Bu mavi renk tonu, The Mini Seven tasarımı ile de tam uyum sağlamış gibi görünüyor.

mini seven

Yeni Mini Seven versiyonunun kabin bölümü için ise, daha önceden belirlenmiş kabin bölümleri için istenilen renk seçimini yapmak mümkün hale getirilmiş. Aracın birçok yerinde “Seven 7” ibaresinin yer aldığı The Mini Seven tasarımı için, şu an fiyat bilgili verilmiş değil. Satışa sunulacak tarihin ise, Yaz sonu olacağı aktarılıyor.

 

>> The Mini Seven modeli ile ilgili sizin düşünceleriniz nasıl?

 

 

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.