Elon Musk Tesla

Elon Musk Tesla fabrikasında YouTuber Marques Brownlee ile yaptığı bir röportaj kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre Tesla ucuz otomobil modelleri ile birlikte sektördeki diğer otomobil üreticilerinin karşısında durmaya hazırlanıyor. Sadece SUV, sedan ve Roadster ile kalmayacak gibi görünen Tesla’nın yolculuğu, elektrikli otomobilleri tüm kesimden bireylere ulaştırmaya çalışacak gibi görünüyor.

Elon Musk Tesla’nın gelecek modelleri ile ilgili açıklamada bulundu!

Kısa bir süre önce yayınlanan YouTube videosunda çeşitli açıklamalar ile Tesla ve teknoloji hakkında soruları cevaplayan Musk, en çok da Tesla ucuz Model serisi ile gündem oldu. Kendisine yöneltilen 23 bin ve 25 bin dolar bandındaki modeller ile ilgili gelen sorulara olumlu cevaplar geldi. Model S, Roadster ve Model X ile gene anlamda 25 bin dolar seviyesine yakın bir fiyatlandırma göstermeyen Tesla, anlaşılan o ki daha alt seviyedeki diğer otomobillerin karşısına elektrikli modeller çıkarmaya hazırlanıyor.

Şu an için bir tarih ya da model isimlendirmesi vermese de ünlü girişimci, firmanın gelecekte böyle bir girişimi gerçekleştireceği yönünde olumlu ifadeler kullanmış oldu. Bu konudaki en büyük sorun ise anlaşıldığı kadarı ile üretim sürecinde kendini belli ediyor. Zira bilindiği gibi Tesla, sırada bekleyen birçok kişiye halen daha siparişleri yetiştirmekte çeşitli sorunlar yaşıyor. Önümüzdeki yıllarda bu konudaki sorunların da aşılması planlanıyor. Ayrıca 2020 yılında da Tesla Roadster modeli için teslimatlar başlıyor olacak.

 

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here