Tesla, SolarCity Firmasını Satın Almak İstiyor!

Tesla, SolarCity firmasını bünyesine katmak için yeni bir teklifte bulundu. İşte Tesla'nın SolarCity satın alması ile ilgili detaylar!

SolarCity

Son dönemlerde elektrikli otomobil modelleri ile medyada sık sık yer alan Tesla, Elon Musk önderliğinde bünyesine ciddi bir ismi daha katmak istiyor. Kısa bir süre önce ise Tesla ismi ile SolarCity firmasına, ciddi bir teklifte bulunuldu.

Tesla, SolarCity firmasını bünyesine katmak istiyor!

SolarCity Firması

Aslında Tesla’nın kurucusu olan Elon Musk, aynı zamanda enerji şirketi SolarCity’nin de kurucu ortakları arasında yer alıyor. Kuzeni ile birlikte kurdukları SolarCity için, Tesla çatısı altına girmesi maksadıyla 2,8 milyar Dolar teklif edildi.

Hali hazırda Tesla ve SolarCity, iş ortağı olarak çalışmalarına devam ediyor. Tesla’nın SolarCity firmasını doğrudan kendi çatısı altına taşımak istemesi ise, ilerleyen dönemlerde oluşturulacak projelerin kapsamını maksimum seviyeye çıkarmış olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.