fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Tesla Şarj İstasyonlarından Ücret Alacak!

Tesla Şarj İstasyonları

Bilim

Tesla Şarj İstasyonlarından Ücret Alacak!

Elektrikli otomobil modelleri için hazırlanan Tesla süperşarj istasyonlarında, boşa geçen vakit için ücret alınmaya başlanacak. İşte detaylar!

Elde ettiği popülarite ile elektrikli otomobil denildiği zaman ilk akla gelen isimlerden olmayı başaran Tesla, şarj istasyonlarının kullanımı ile ilgili radikal bir karar aldı. Bundan böyle Tesla süperşarj istasyonları, boş vakit geçiren araçlar için ücretli hale geliyor.

Tesla süper şarj istasyonlarında yeni ücretlendirme!

Açıklanan bilgilere göre, bundan böyle Tesla şarj istasyonlarında, tam şarjın ardından aracını bekletmeye devam eden Tesla sahiplerinden, istasyonda geçirilen her 1 dakika için 0.40 dolar ücret alınacak.Tesla Şarj İstasyonları

20 dakikada yüzde 50 şarj imkanı sağlayan Tesla süperşarj istasyonları, uzun süredir kullanıcıların dikkatsiz kullanımı ile ilgili şikayetler almaktaydı. Araçlarını saatlerce Tesla şarj istasyonlarında bırakan ve yoğunluk oluşturan kullanıcılara yönelik gelen şikayetler doğrultusunda, Tesla’dan böyle bir atılım gelmiş oldu.

Tesla sahiplerinin ömür boyu ücretsiz yararlanma hakkı elde ettiği Tesla şarj istasyonları ile ilgili alınan bu kararın, tamamıyla müşteri memnuniyetinin baz alınarak hazırlandığı vurgulanıyor.

 

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bilim

Üste çık