Tesla Roadster Geri Dönüyor!

Tesla'nın ilk aracı olan Tesla Roadster geri dönüyor. Söz konusu Tesla Roadster açıklaması ise, doğrudan Elon Musk'tan geldi! İşte detaylar!

Tesla Roadster

Tesla’nın elektrikli otomobil sektörüne adım attığı model olan Tesla Roadster, uzun bir aradan sonra yenilenerek otomobil dünyasında yer etmeye başlayacak. Bu haberin kaynağı ise, doğrudan Elon Musk!

Elon Musk: Tesla Roadster geri dönecek!

Tesla Roadster

Tesla CEO’su Elon Musk, kendisine Twitter üzerinden Uber tasarım şefi Jelle Prins tarafından yöneltilen yeni Tesla Roadster sorusuna karşılık olarak, birkaç yıl sonra olsa da yeniden gelecek olduğu cevabını verdi.

Spor otomobil konseptini teknoloji ile birleştiren ve otomobil severler tarafından 2008 ve 2012 yılları arasında ilgi gören Tesla Roadster, Elon Musk’ın bu açıklamaları ile yeniden gündeme gelmiş oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.