Tesla’nın Elektrikli Tırı Semi’nin Fiyatı Belli Oldu!

Tesla tarafından bir süre önce duyurulan yeni elektrikli tır modeli Tesla Semi fiyatı en sonunda belli oldu. İşte Tesla Semi fiyatı!

Tesla elektrikli tır Tesla Semi

Tesla tarafından geride bıraktığımız günlerde duyurulan ve hem otomobil hem de teknoloji dünyasında ciddi bir yer etmeyi başaran yeni Tesla Roadster ve Tesla Semi modelleri ile ilgili daha fazla detay edinilmeye devam ediyor.

Bir süre önce de sunumda fiyat bilgisi verilmeyen elektrikli Tesla Semi tır modeli için yeni bilgiler edinildi. Böylece Tesla Semi elektrikli tır fiyatı da netliğe kavuşmuş oldu.

Tesla Semi fiyatı 150 bin dolar seviyesinden başlıyor!

Tesla elektrikli tır Tesla Semi

Elon Musk tarafından sunum sırasında fiyat konusu detaylandırılmamış ve bu konudan dolayı kimi kesimler tarafından eleştiriye maruz kalmıştı. Şimdi elde edilen bilgilere göre elektrikli tır Tesla Semi, 150 bin dolar ile başlangıç modellerini satışa çıkaracak.

Tesla elektrikli tır Tesla Semi

300 mil yani 480 km menzile sahip olan Semi için istenen fiyat 150 bin dolar, 500 mil yani 800 km menzile sahip olan model için ise istenen fiyat 180 bin dolar olarak kaydedildi. Elde edilen bu bilgilerden sonra da farklı bir tartışma konusu ortaya çıkmış oldu.

Fiyat karşılaştırmaları başladı!

Şöyle ki şu an için en çok tercih edilen dizel motorlu tır modelleri, 120 bin dolar seviyesinden başlıyor. Tesla Semi ise minimum 150 bin dolar değerinde. Durumun böyle olması da aradaki fiyat farkının elektrikli ve dizel motor tüketimleri hesaba katılarak nasıl bir etki oluşturacağı gündeme geldi.

Tesla elektrikli tır Tesla Semi

Son olarak belirtmek gerekirse Tesla Semi çıkış tarihi olarak ise 2019 yılı işaret ediliyor. Bu süreçte fiyatlandırma konusunda herhangi bir değişiklik olup olmayacağı da merak edilen detaylar arasında yer almaya başladı. Bu konudan farklı olarak kısa bir süre önce de yeni Tesla Roadster ve Bugatti Chiron karşılaştırması gündeme gelmiş ve Tesla tarafına vurgu yapılmıştı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here