Tesla Model X Çarpışma Testinde!

Tesla Model X ilk kez çarpışma testi kapsamına dahil edildi ve Model X çarpışma testinde çok ilginç sonuçlar ortaya çıktı! İşte detaylar!

Tesla Model X

Tesla’nın Model X elektrikli otomobil modeli ile ilgili ilk kez çarpışma testi uygulandı. Yapılan çarpışma testleri neticesinde elde edilen dereceler ise Tesla’yı Model X konusunda gururlandırmayı başarmış gibi görünüyor.

Model X çarpışma testinden 5 yıldız almayı başardı!

National Highway Traffic Safety Administration yani Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Dairesi, 2017 model Tesla Model X’i çarpışma testlerine tabii tuttu. Yapılan çok yönlü çarpışma testlerinden sonra NHTS tarafından elektrikli SUV kategorisindeki Model X’e, 5 yıldız yani tam puan verildi.

Tesla Model X

2015 yılından bu yana elektrikli otomobillere de uygulanmaya başlayan çarpışma testlerinin ardından Tesla’nın 5 yıldız ile Model X’in güvenliğini tescillemiş olması, blog sayfalarının da konusu oldu. Çarpışma testi sonrasında Tesla’nın resmi bloğunda, Model X’in içten yanmalı motor taşıyan diğer SUV modellerinden çok daha güvenli olduğuna dikkat çekildi ve bunun sebebi olarak da tüm aracın temel olarak güvenlik öncülüğünde tasarlanmış olması gösterildi.

Öte yandan Tesla’nı iddiasına göre Model X ile kaza yapan sürücülerin, yüzde 93’lük bir oranda ciddi yara almadan kurtulacağı da iddia ediliyor. Bilindiği gibi Tesla elektrikli otomobil modelleri arasındaki SUV Model X, SUV kategorisinde yer alan ve “Falcon Wing” ismi verilen yukarı doğru açılan kapı tasarımı ile otomobil severlerin dikkatini çekmeyi başarıyordu.

Son olarak NHTS tarafından yapılan çarpışma testi ile ilgili videoyu, aşağıdaki bağlantı aracılığı ile izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here