Tesla Model S Aracını, Apple Watch ile Kontrol Etmek Mümkün Hale Geliyor!

Son olarak yeni buyurduğu ev ve iş için tasarlanan bataryaları ile gündeme gelen Tesla, esas olarak ürettiği başarılı ve teknolojiye yön veren niteliğe sahip elektrikli araçları ile biliniyor. Bu modellerin elektrikli olmasının yanı sıra teknolojinin son nimetlerinden de eksiksiz olarak yararlandığı da su götürmez bir gerçek.

Durumun böyle olması, geliştiricileri de bu teknolojileri pratik olarak kullanmaya itmiş ve uzun bir bekleyişin ardında son kullanıcıya ulaşan Apple Watch ürünü ile Tesla Model S isimli aracı kontrol edebilecek bir üçüncü taraf uygulaması geliştirilmiş.

Tesla S Modelini, Apple Watch ile Kontrol Etmek Mümkün Hale Geliyor! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri (1)

Üçüncü taraf olarak tabir edilmesi ile de anlaşılacağı üzere söz konusu Apple Watch uygulaması, Tesla tarafından yayınlanan resmi bir uygulama değil. Tesla Model S aracına sahip bir kullanıcı tarafından geliştirilen “Remote S” isimli Apple Watch uygulaması, aracın birçok özelliğini uzaktan kontrol etmeyi mümkün kılıyor. Örneklemek gerekirse Tesla Model S‘ in farlarını açıp kapatmak, kornasını kullanabilmek, açılır tavan ( sunroof ) bölümünü kontrol etmek ve aracın şarj kapağını açıp kapatmak mümkün hale geliyor.

Tesla S Modelini, Apple Watch ile Kontrol Etmek Mümkün Hale Geliyor! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri (2)

Tesla S Modelini, Apple Watch ile Kontrol Etmek Mümkün Hale Geliyor! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri (3)

Oldukça kullanıcı dostu bir ara yüze de sahip olan ” Remote S ” uygulaması, geliştiricisi tarafından ayrıca bir video ile de gösteriliyor.

Tesla tarafından getirilen giyilebilir cihazların popüler bir hale geleceği yorumu da bu ve buna benzer kullanımların artmasıyla da bağdaştırılabilir. Uygulama ile ilgili olarak Tesla tarafından ise herhangi bir yorum veya açıklama yapılmış değil.

Söz konusu uygulamanın Tesla Model S ile kullanımı gösteren videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.