Tesla, İkinci El Araçlarını İnternet Üzerinden Satmaya Başladı!

Tesla’ nın son duyurusu ile artık doğrudan Tesla web sitesinden ikinci el araç almak mümkün hale geliyor.

Tesla, İkinci El Araçlarını İnternet Üzerinden Satmaya Başladı! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri (2)

Son olarak ev ve iş için ürettiği bataryaların lansmanı ile gündeme gelen Tesla, aslında uzun süredir peşinde olduğu internet satış projesinin farklı bir boyutunu gerçekleştirmiş durumda. Öyle ki kullanılmış Tesla araçlar sertifikalanarak internet üzerinden satın alınabilir hale geliyor. Şu an sadece Tesla Model S satış için sertifikalanmış olsa da model sayısının kısa zaman içerisinde artacağı düşünülüyor.

Bilindiği gibi Tesla, aslında uzun süredir sıfır araçlarını doğrudan kendi web sitesinden online satışa açmak için atılımlarda bulunuyor. Ancak özellikle Amerikan hükümeti, internetten araç satışlarına geçit vermek niyetinde değil. Zira Amerikan ekonomisi için araç galerilerinin yeri farklı bir öneme sahip.

Tesla’ nın bu hamlesi devamlılık sağlayacak mı yoksa yine benzer engellerle karşılaşarak bu işlemde sona mı erecek bunu önümüzdeki günler gösteriyor olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.