Tesla’da Kimyasal Sızıntı Paniği!

Tesla fabrikasında kimyasal sızıntı meydana geldi. Nevada'da bulunan Tesla Gigafactory'deki kimyasal sızıntı, dikkatleri üzerine topladı!

Tesla Gigafactory

Tesla Gigafactory’de yaşanan kimyasal sızıntı, kısa dönemli bir paniğe neden oldu. Yapılan açıklamalara göre Tesla’nın Nevada bölgesinde kurulu olan Gigafactory’deki kimyasal madde taşıyan varilin devrilmesi sonucu, bölgesel tahliye işlemi uygulandı.

Tesla fabrikasında kimyasal sızıntı!

Tesla’nın ev için geliştirdiği Powerwalls ve Powerpack ürünlerinin üretiminin yapıldığı Nevada’daki Tesla Gigafactory’de, kimyasal maddelerin yer aldığı 55 galonluk varil devrildi. Fabrika çalışanlarına yakın bir bölgede yaşanan bu kazanın ardından, derhal bölgede herhangi bir tehlike oluşmaması için tahliye işlemi başlatıldı.

Nevada’daki Tesla Gigafactory

Yaşanan bu kimyasal kaza sonrasında Tesla’da kısa bir açıklamada bulundu. Yaptıkları araştırmanın neticesinde devrilen varilin toplum için herhangi bir olumsuz etki oluşturmayacağı ancak her ihtimale karşı tesisin kısa süreliğine tahliye edildiği bildirildi. Bununla beraber Tesla sözcüsü, kimyasal maddeye çok yakın olan çalışanların da hastaneye sevk edildiği ve gelen raporlara göre herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığı belirtildi.

Tesla fabrikasında yoğun çalışmalar devam ediyor!

Tesla’nın Nevada bölgesinde işlettiği fabrikasında, şu an için her ne kadar sadece Powerwalls ve Powerpack üretimi gerçekleştirilse de fabrikanın geliştirilmesine yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Söz konusu bu Tesla Gigafactory kapsamında, yıl sonuna kadar yapılacak çalışmaların neticesi olarak Tesla Model 3 batarya ünitelerinin de bu fabrikada üretilmesi planlanıyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.