Haber Tekno Sosyal Medya
Temassız Kredi Kartı Özelliği

Haberler

Temassız Kredi Kartı Özelliği Kullanımı Yüzde 80 Arttı!

Ülkemizdeki temassız kart kullanım oranlarında ciddi bir artış yaşanıyor. İşte temassız kredi kartı özelliği kullanım oranları ile ilgili detaylar!

Ülkemizdeki kredi kartı kullanımı ile ilgili ortaya çıkan 2016 analizlerinde, temassız kart özelliğine geçiş yapan kullanıların oluşturduğu kesimin ciddi bir artış gerçekleştirdiği anlaşılmış oldu. Temassız kredi kartı özelliği kullanım oranının, 2016 yılında yüzde 80 oranında artış göstermesi, dikkatleri üzerine toplamış oldu.

Temassız kart kullanımı yüzde 80 seviyesine ulaştı!

Açıklanan bilgilere göre kredi kartı kullanıcılarının yüzde 80’i, 2016 yılında temassız kart özelliği kullanımına başladı. Söz konusu olan bu yüzdelik dilim, yaklaşık 18 buçuk milyon kredi kartı ve toplam kredi kart kullanıcılarının 3’te biri anlamına geliyor.

Temassız Kredi Kartı Özelliği

Özellikle ödeme kolaylığı kadar ödeme sürecindeki zaman kazanımı ile kredi kartı kullanıcılarının tercih sebebi haline gelen temassız ödeme özelliği, iş yerlerinin de ödeme kabul etmeye başlaması ve bu sürecin ivmesinin artması, karşılıklı olarak kullanıcıların da temassız ödeme kullanımı üzerinde etkisi göstermiş oldu.

2017 yılındaki temassız kullanım oranlarının da, bir önceki yıla kıyasla yine ciddi bir artış göstereceği tahmin ediliyor. Bununla beraber ülkemizde aktivitelerine devam eden bankalar da mevcut kredi kartlarına temassız özelliği eklemeyi sürdürüyor.

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık