Haber Tekno Sosyal Medya

Telefonu Şarj Etmek İçin En Doğru Zaman Hangisi?

Telefonu Şarj Etmek

Haberler

Telefonu Şarj Etmek İçin En Doğru Zaman Hangisi?

Telefonu şarj etmek artık günde birkaç kez yapılan işlerden biri oldu. Peki, telefonu şarj etmek için en doğru zaman hangisi? İşte detaylar!

Birçoğumuz için telefonu şarj etmek, ayarla ve unut ritüeline dönmüş durumda. Bu nedenle prizlerin de en yakın arkadaşlarımız haline geldiğini söylemek mümkün. Ancak telefonların doğru şarj edilmesi de son derece önemli. Yanlış şarj etme nedeni ile hem bataryaya zarar vermek hem de bataryanın geç şarj olmasına yol açmak da mümkün. Peki, telefon ne zaman şarj edilmeli?

Telefonu Şarj Etmek

Ayrıca Bakınız:

Telefonu şarj etmek için en doğru zaman!

Motorola bünyesinde bir mühendis olan Mark Carlson şarj konusunda şunları söylüyor: “Genellikle telefonu şarja takmak için en iyi zaman şarj oranının düşük olduğu zamandır. Yüzde 10 şarj oranı, yüzde 50 oranına göre daha yüksek bir şarj akımını kabul eder ve böylece telefon çok daha hızlı şarj olur.

Telefonu Şarj Etmek

Carlson’a göre, bataryaların kapasitesinden fazla şarj edilmesi durumu bataryaların uzun vadede kullanımını tehlikeye atıyor. Bataryaların kullanımı boyunca mümkün olduğu kadar şarj edilmeye eğilimli olduğunu da söyleyen Carlson, bataryanın kapasitesinden fazla şarj edilmesi durumunda bu şarj döngüsünün fazla uzayamayacağını da ekliyor.

Her ne kadar telefonun bataryası boşken daha hızlı şarj olduğu düşünülse de bu he zaman doğru değildir. Telefonu şarj etmek için seçilecek doğru zaman aslında birçok etkene göre değişebilir. Bu noktada donanım, yazılım ve batarya kapasitesi önemli etkenlerdir. Ancak acil durumlarda telefonun şarj edilmesi için doğru zamanın hangisi olduğu kavramı pek de geçerli olmayacaktır.

Haberi Okumaya Devam Et
Kim Kardashian Selfie
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık